Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 06.06.2020 - 08:00

Duo Allmann & Betts a nový Gibson Les Paul Traditional Pro V

Kytaristé Devon Allman a Duane Betts, skvělí muzikanti a potomci zakládajících členů slavné jižanské kapely The Allman Brothers Band, přijali pozvání amerického řetězce Guitar Center a zúčastnili se natáčení jednoho z dílů YouTube série First Impressions, věnovaného tentokrát novým modelům Gibson Les Paul Trad Pro V.

Inovované verze disponují asymetrickým profilem krku, hmatníkem s proměnlivým radiusem, humbuckery Gibson Tradbucker a upravenou elektronikou, umožňující rozepínání cívek snímačů, jejich zapojení v obrácené fázi nebo aktivaci funkce coil-tap (snížení výstupu signálu), což umožňuje dostat z těchto nástrojů také transparentní a brilantní čistý zvuk.

„Všechny tyto malé modifikace dělají z Trad Pro V opravdu všestrannou kytaru. Můžete získat dřevitý tón, houslový zvuk Les Paula, ale také agresivní rejstříky blízké Telecasteru, a to bez ztráty rezonance a sustainu. Nepřekvapilo by mě, kdyby za sto let stále existovali hráči, kteří by jako my hráli rock 'n' roll na klasické Les Pauly. Rozhodně v to doufám,“ okomentoval Devon Allman vlastnosti daného modelu a zároveň i svůj vztah k nástrojům nashvillské značky.

Tagy Devon Allman Duane Betts Gibson Les Paul Trad Pro V
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY