Přejít k hlavnímu obsahu
Dj Damianito slaví
Dj Damianito slaví
redakce -

DJského krále má Itálie, příští finále bude na Taiwanu

O DJs až tak často nepíšeme. Možná bychom měli přidat, ti čeští patří mezi špičku. Součástí světového klání minulý týden v Krakově byl i náš domácí finalista DJ Roxtar.

Za letošního šampióna Red Bull 3Style byl v neděli 11. února před zraky vyprodaného historického divadla Juliusze Słowackiho v polském Krakově korunován Ital Damianito, který se na minulý ročník do Santiaga de Chile vypravil na vlastní pěst, aby se od nejlepších světových DJs sám něco přiučil a inspiroval se v hraní. A letos se díky divoké kartě probojoval až do velkého finále.

Velkému finále předcházely čtyři kvalifikační večery, ve kterých se celkem předvedlo 24 DJs z celého světa. Mezi nimi i český vítěz DJ Roxtar, kterému postup unikl o malý kousek. I přes skvělé ohlasy nakonec porota dala přednost DJ Crossovi (2. místo celkově). Roxtar si tak finále užil jako divák se slovy: „Byl to nejlepší týden mojí djský kariéry. Těžko se to popisuje, přeju to každýmu. Já ale budu bojovat dál, takže to nebudete mít jednoduchý!“

Všichni DJs do svého hraní dali úplně všechno. Na stage nastupovali s připravenými 15minutovými sety, které museli hodiny a hodiny tvrdě trénovat a z nichž některé obsahovaly až 50 různých skladeb. „Pracoval jsem tři měsíce, abych dal dva sety dohromady. Ale na poslední chvíli jsem změnil 50 procent vítězného setu. Když připravuju set, mám v hlavě cestu. A teď jsem chtěl cestu plnou překvapení,“ řekl Damianito.

Příští světové finále Red Bull 3Style se uskuteční na Taiwanu. I zde se objeví český zástupce, vítěz národní kvalifikace, která proběhne letos na podzim. „Je to nejlepší djská soutěž na světě a vybírá ty největší party rockery na světě,“ řekl DJ Jazzy Jeff, který byl jedním z pěti rozhodčích. Nejvyšší čas začít pořádně makat a zkusit to taky.

Dj Damianito v Krakově Dj Roxtar v Krakově
Tagy Red Bull 3Style djing

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY