Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

DIY Telecaster: a zase ty pastelky...

Nedávné představení stylového Stratocasteru vyrobeného z pastelek zaznamenalo na portálu YouTube mimořádný úspěch, o čemž svědčí téměř 16 milionů zhlédnutí s množstvím kladných reakcí. I to je možná jeden z důvodů, proč se zručný youtuber a muzikant s nickem Burls Art rozhodl postavit další verzi podobně koncipovaného nástroje, jehož předlohou byl pro změnu Fender Telecaster.

Stejně jako u předchozího Stratocasteru je korpus postaven z více než 1200 kusů pastelek, tentokrát ovšem vrstvených v šikmém úhlu a lepených jiným typem epoxidové pryskyřice. Hardware i krk pochází z mexického Fenderu Telecaster Standard a chybějící pickguard nechává vyznít postupnému barevnému přechodu, vytvořeného tuhami ve čtyřech barevných odstínech.

Mimochodem, o první model pastelkového Stratu byl poměrně značný zájem, ale tvůrce tohoto netradičního modelu zatím nemíní nástroje vyrábět pro komerční účely. Postup výroby a výsledný zvuk DIY Telecasteru z dílny Burls Art přibližuje přiložené video.

Tagy DIY Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY