Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitální piana Alesis ze série Prestige

Nová digitální piana Alesis Prestige a Prestige Artist přicházejí s perfektně propracovanými zvuky a kvalitními kladívkovými klaviaturami osazenými 88 klávesami plné velikosti. Podle slov výrobce představují tyto modely špičku dané produktové kategorie a nabízejí „nejrealističtější zvuk i feeling“, včetně „nejpokročilejší a nejuniverzálnější zvukové knihovny, která byla doposud vytvořena pro digitální piano“. Ze superlativů, provázejících představení obou nástrojů, je patrné, že značka vložila do edice Prestige značný potenciál, o to překvapující je fakt, že ceny se oproti konkurenci drží na rozumné úrovni.

Standardní verze Prestige disponuje 16 zvuky (multi-sampled) a 128hlasou polyfonií, zatímco varianta Prestige Artist se může pochlubit dvojnásobnými hodnotami a také rozšířeným ovládáním s OLED displejem. Využít lze vrstvení dvou vzorků či mod Split, integrována je nahrávací jednotka a ozvučení obstarává stereofonní systém o výkonu 2 x 25 W a 2 x 4 reproduktory o průměru 2.5 palcůve stylu micro-array.

Konektivita sestává z dvojice TRS výstupů, jackového a minijackového vstupu sluchátek, Aux In sloužícího k připojení externího audio zdroje, zdířky sustain pedálu, DIN konektoru pro třícestné ovladače a USB-MIDI portu, využitelného mimo jiné i v edukačním modu Lesson, doplněném softwarem obsahujícím např. 60 interaktivních lekcí Melodics. Ve výukovém režimu umožňují piana rozdělení klaviatury na dvě části s identickou výškou ladění, což značně zjednodušuje čtyřručnou hru.

Oba modely poskytují výběr ze samplů koncertních křídel, klasických klavírů, varhan, elektrických pian nebo synthů, provedení Artist přidává rejstříky clavinetu, marimby, vibrafonu, několik basových presetů s různými tvary vlny apod. Další zvuky ve formě pluginů je možno získat pomocí zmíněného USB konektoru. Nechybí desítka demo songů, metronom s tempem v rozsahu 30 až 280 bpm, pět typů reverbu a u verze Artist také arpeggiator.

Digitální piana Alesis ze série Prestige s rozměry 132.2 x 29.7 x 14.9 cm a hmotností 12.8 kg napájí 12V DC 3A adapter, jenž je společně s notovým stojánkem součástí balení. Oficiální česká cena modelu Prestige se pohybuje okolo 11800 Kč, lépe vybavená varianta Prestige Artist je na evropském trhu dostupná za cca 660 eur.

Tagy Alesis Alesis Prestige

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY