Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Desktopový preamp Tech 21 SansAmp DI-2112 Geddy Lee

Před třemi lety vyrobila newyorská značka Tech 21 rackový SansAmp GED-2112 navržený podle specifikací Geddyho Lee a loni se spolupráce s basistou kapely Rush zhmotnila v pedálu Sans Amp YYZ. Designer Andrew Barta a tým z Tech 21 se nyní rozhodli přepracovat prvně jmenovanou verzi a výsledkem je Leeho třetí signovaný model Sans Amp DI-2112 v desktopovém formátu.

Dvě nezávislé, paralelně zapojené předzesilovací analogové sekce SansAmp jsou rozděleny na kanály Drive a Deep, které lze nastavovat pomocí potenciometrů třípásmových aktivních korekcí se semi-parametrickými středy pracujícími v rozsahu 170 Hz až 3 kHz. Parametrem Blend je možno navíc plynule mixovat poměr originálního signálu a emulace SansAmp.

Zkreslený kanál disponuje ovladači Level 1, Drive a k obvodu Deep jsou přiřazeny potenciometry Level 2 a Saturation. Posledně jmenovaná funkce dodává zvuku další harmonické složky a kompresi typickou pro lampové aparáty. Kromě toho zde najdeme tlačítka pro přehlednější podání basů, muting, zvýšení či snížení hlasitosti výstupů a odepínání uzemnění.

Na čelní straně šasi je umístěn vstupní konektor, zdířka ladičky a nezávislé výstupy (2 x jack, 2 x XLR) pro kanály Drive a Deep. Přísun energie zajišťuje adapter s napěťovým rozsahem 9 až 18 V nebo dvojice 9 V baterií se samostatnými plastovými šachtami na dně šasi. Stejně jako u jiných podobně koncipovaných efektů má vyšší hodnota mapětí pozitivní vliv na dynamiku a projekci tónu.

Předzesilovač Tech 21 SansAmp DI-2112 odvede svou práci jak na pódiu, tak při studiové práci nebo domácím cvičení a díky rozměrům 16.1 x 10.2 x 4.5 cm je vhodnou volbou také pro hráče, kteří od svého gearu vyžadují maximální mobilitu. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena okolo hranice 300 dolarů.

Tagy Tech 21 Tech 21 SansAmp DI-2112 Geddy Lee

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY