Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.03.2020 - 08:00

David Duchovny: zpívající agent Mulder

David Duchovny, hlavní protagonista seriálu Californication, známý agent Fox Mulder ze série Akta X a držitel dvou Zlatých globů, se stejně jako řada jeho kolegů věnuje kromě herectví také hudbě. V roce 2015 vydal debut Hell or Highwater, jehož příjemně civilní materiál se zbytečně netlačil do mainstreamu, a tento přístup potvrdil i další počin Every Third Thought, na kterém herec zúročil nabyté muzikantské zkušenosti.

Duchovny je ve svých 59 letech jasným příkladem toho, že začít s hudbou není nikdy pozdě. Na druhém albu se prezentuje jako poměrně vyspělý autor a má dostatek sebereflexe na to, aby se obklopil kvalitní kapelou, která je schopna elegantně zakrýt jeho pěvecké nedostatky. Duchovny rozhodně nemá hlasový rozsah jako Pavarotti, což ovšem není myšleno jako výtka.

Naopak, v žánru míchajícím folkové a rockové vlivy je jeho styl zpěvu zcela adekvátní celkovému témbru a zvuku kapely. Davidův výkon můžete posoudit na live záznamu songu Every Third Thought, natočeném v newyorských Paste Studios. Na druhém videu najdete oficiální klip ke skladbě Hell or Highwater ze stejnojmenného CD.

Tagy David Duchovny

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY