Přejít k hlavnímu obsahu
Dark Gamballe doma ve vyškovském Pekle. | Foto: archiv DG
Dark Gamballe doma ve vyškovském Pekle. | Foto: archiv DG
ahmed -

Dark Gamballe v klipu Špatné věci volají po zodpovědnosti

Řídit s dvojkou v krvi, pak to přerazit něčím, co tě dostane do pohody. V herně urazit všechny včetně hajzlbáby, zpívat We Are the Champions ve tři ráno v městské kašně, probudit se v poledne v parku s cizí holkou úplně švorc, bez klíčů, dokladů a s obrovským prázdným oknem v hlavě, tak to umí jen ti největší hráči. Tato slova píšou vyškovští Dark Gamballe ke svému novému singlu Špatné věci, k němuž Michal Šteflovič natočil klip.

Jak se stane, že se normální člověk změní v démona? „Můžeme polemizovat, jak specifikovat ‚normálního člověka‘, ale o tom tahle píseň není,“ říkají Dark Gamballe ke skladbě, kterou ohlašují připravovanou desku s pracovním názvem Dobrý lhář.

„Pod závojem tmy štěstí zkoušíš na místech nebezpečných. Děláš věci, co se nesmí, získáváš tak nové jizvy,“ zpívá Jiří „Desed“ Sedláček. Ano, testování hranic a překračování pravidel tam, kde to nikoho kromě nás samotných neohrozí, může dávat smysl. Horší však, když „bulvárem tisíc koní uhání, nedbaje žádných pravidel“. Platí, že někdy může být těžké tomu odolat. „Nasloucháš volání věcí špatných, to nutkání se nikdy neunaví,“ zpívá Desed, který v textu explicitně nemoralizuje, ovšem mezi řádky jednoznačně volá po zodpovědnosti. Nic naplat, jsou věci, které se nedají vrátit. Tak ať těch jizev máme co nejmíň.

V hitovce Špatné věci rozeznáte typické gamballovské riffy a působivou melodickou linku. Samotný klip, na poměry Dark Gamballe vlastně nezvykle střídmý, se zaměřuje na hrající členy kapely, hrátky s časem, zpomalování a zrychlování, které dodávají obrazu lehce bláznivou, psychedelickou trip atmosféru.

Tagy Dark Gamballe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY