Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Čtyřstrunný univerzál Cort GB74 Gig

Jihokorejská společnost Cort, jejíž továrny produkují nástroje také pro řadu konkurenčních značek, posílila nabídku baskytar ze série GB o flexibilní čtyřstrunný model GB74 Gig. Díky novému typu snímače a modifikované elektronice novinka poskytne zvuk blízký baskytarám založeným na tradičním konceptu Precisionu, Jazz Basu nebo Music Manu.

Univerzálnost je dána především speciálním kobylkovým humbuckerem Multitone, jehož cívky lze rozepínat pomocí třípolohového přepínače. Samotné cívky jsou tak schopny nabídnout tón typický pro modely Jazz Bass a humbuckerový režim přináší moderní agresivně znějící sound Music Manu. Kobylkový snímač je možno samozřejmě kombinovat s půleným středovým single coilem VTB-P disponujícím tónem blízkým Precisionu.

Kromě zmíněného switche ovládání sestává z celkové hlasitosti s push/pull spínačem pro volbu aktivního či pasivního modu, potenciometru Balance s plynulým mixem snímačů, dvoupásmových aktivních korekcí a tónové clony (kondenzátor Mylar) pracující v pasivním režimu. Elektronický okruh navržený firmou Sandberg je napájen 9V baterií.

K olšovému korpusu je přišroubován krk z tvrdého kanadského javoru, ze stejného materiálu je vyroben i hmatník nesoucí 21 jumbo pražců a menzura byla vyměřena na 34 palců. Struny kotví v masivní kobylce Omega s lisovanou zinkovou základnou a ladění obstarávají špičkové strojky Hipshot s odlehčenou konstrukcí eliminující případné přepadávání nástroje na hlavici.

Flexibilní „čtyřka“ Cort GB74 Gig bude dostupná ve světle modrém provedení Lake Placid Blue a z indonéské pobočky dorazí seřízená na struny D'Addario YB-XL165. Cena novinky byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 600 dolarů.

Tagy Cort Cort GB74 Gig

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY