Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Čtyřkanálový analogový Korg Volca Mix

Korg představil na zimním veletrhu NAMM 2018 nový analogový performance mixer Korg Volca Mix se čtyřmi kanály, efektovou jednotkou a dalšími funkcemi, určený pro ovládání modelů z firemní produktové edice Volca a představuje tak velmi praktického pomocníka pro klávesisty, DJ a zvukové experimentátory, kteří nástroje této řady používají.

Každý z kanálů (2xmono 1/2, 1xstereo 3-4) disponuje jednoduchými korekcemi Lo/Hi Cut, podsvíceným tlačítkem Mute, malým potenciometrem Send upravujícím signál před vstupem do větve Send Out a masivním tahovým faderem hlasitosti v rozsahu 0 až + 6 dB.

Levá strana panelu je vyhrazena pro vstup adapteru a trojici výstupů napájejících další zařízení Volca (max. proud 800 mA) a na pravé straně jsou umístěny minijackové zdířky Aux In, Sync Out (5V) pro synchronizaci více modelů, už zmíněný Send Out, výstup sluchátek a RCA konektory Line L/R umožňující distribuci signálu do nahrávací stanice nebo externího zesilovače.

Master sekce obsahuje stereo Expander s ovladačem Width a kompresor s potenciometry Dynamics a Speed. Knoflík Tempo je napojen na jednotku SYNC, do níž tlačítko Play posílá synchronizační pulsní signál a potenciometr Volume nastavuje hlasitost sluchátek, linkových výstupů a také dvojice vypínatelných, integrovaných reproduktorů.

Při stále zmáčknutém tlačítku Play navíc můžeme potenciometrem Tempo volit globální parametry, jakými jsou funkce Auto-power-off, polarita Sync Outu, rozsah tempa apod. O dosažených dB hodnotách a případném přebuzení informuje diodový VU meter a editaci usnadňuje třísegmentový displej.

Čtyřkanálový analogový Korg Volca Mix s kompaktními rozměry 193 x 115 x 45 mm, hmotností 350 g a odolným šasi se do evropské distribuce dostane zřejmě v březnu za cenu okolo 160 eur včetně AC adapteru, trojice napěťových DC-DC kabelů a stejného počtu stereo minijackových audio kabelů.

Tagy Volca Korg Volca Mix

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY