Přejít k hlavnímu obsahu
V příbězích z Marksova života není nouze o whisky, holky, psance ani vězení | Foto: Ben Guzman
V příbězích z Marksova života není nouze o whisky, holky, psance ani vězení | Foto: Ben Guzman
Petr Adamík - Pá, 14.08.2020 - 12:00

Cory Marks míří se svým country rockovým debutem do mainstreamu

Dle vlastních slov je country umělcem s rock´n´rollovým přístupem. Vycházející hvězda country rocku Kanaďan Cory Marks se po mnoha zajímavých a úspěšných singlech, které během posledního roku vypustil do světa, konečně dočkává i vydání své první dlouhohrající desky. 

Pozvat si do jednoho ze svých prvních singlů Outlaws & Outsiders jako hosty frontmana Five Finger Death Punch Ivana Moodyho, Micka Marse (Mötley Crüe) a country legendu Travise Tritta, byl od Markse dobrý tah. Skladba ihned vystřelila na přední příčky hitparád, a to jak těch rockových, tak i těch v oblasti country music. „Snažíme se vytvořit nový zvuk v country muzice,“ nechal se slyšet Marks. No, není to nic nového pod sluncem, spojení country s hard rockem, potažmo metalem, už tady párkrát bylo, avšak u Markse jde cítit, že oba tyto žánry skutečně miluje a že v jeho případě nejde o pouhý kalkul. 

Samozřejmě nejde o nijak alternativní záležitost, ba naopak Marks míří do mainstreamu, čímž se zpěvák ale nijak netají. Vedle hard rockových riffů s jižanským feelingem (Blame It On The Double nebo Devil´s Green) tak nesmí chybět pomalejší country kousky s popovou polevou jako je Out In The Rain s hostující Lzzy Hale z hardrockových Halestorm. 

Všemi třinácti skladbami (My Whiskey Your Wine je tady ve dvou verzích) se prolínají chytlavé melodie a v textech jsou zachycena témata danému žánru blízká. Ve zhudebněných příbězích z Marksova života není nouze o whisky, holky, psance nebo vězení. Jasně, tak trochu klišé, ale tady to funguje. Nic náročného, ale do horkých letních dnů, ke grilu a otevřenému pivu, ideální deska. Jestli Marks svůj talent na psaní hitů dokáže někam dál rozvinout, ukáže jen čas. 

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Pokud má Cory Marks namířeno do hitparád, zvolil si správně také producenta. Služeb Kevina Churka, který mu s Who I Am pomáhal, totiž v minulosti využili jak Papa Roach nebo Ozzy Osbourne, s nímž Churko dosáhl na cenu Grammy, ale nevyhýbal se spolupráci rovněž s ikonami popu jako Britney Spears, Celine Dion nebo královnou country popu Shaniou Twain. Churko tak na albu zkušeně vybalancovává výsledný projev. 

Cory Marks - Who I Am

Cory Marks – Who I Am

Better Noise Music, 2020, 43 min.

65 % 

Tagy Recenze alb Cory Marks
V roce 1999 jsem spoluzakládal punk'n'rollovou kapelu Degradace, se kterou to táhnu dodnes. Již několik let pracuji v hudebninách Hudební Svět a před nějakým časem jsem se ke všemu rozhodl, že bych chtěl o muzice i psát (Rock & Pop, Rock & All, Rock History a nyní také Frontm...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY