Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.05.2015 - 01:01

Class 5 Roulette: limitovaná edice aparátů Marshall

Marshall se rozhodl obnovit výrobu populární série Class 5, která byla v jeho anglické továrně vyráběna v letech 2009 až 2012. Novinkovou řadu představuje limitovaná edice Class 5 Roulette, do níž patří komba Marshall C5-01 a hlavy Marshall C5H s kabinety Marshall C110.

V nabídce se objeví modely v netradičním černočerveném designu nebo v klasické barevné kombinaci černé, bílé a stříbrné. Zesilovače i komba jsou zapojeny ve třídě A, předzesilovač je osazen dvojicí elektronek ECC83 (12AX7) a v koncovém stupni najdeme jednu výkonovou lampu EL84.

Přímočaré ovládání těchto jednokanálů se skládá z potenciometru hlasitosti, třípásmových korekcí a aktivačního páčkového spínače Power (bez Standby). Zadní strana šasi je kromě síťového konektoru a výstupů na repro (8 a 16 Ohm) vybaven také sluchátkovým výstupem.

Aparáty navíc disponují i režimem Low Power, kdy se posuvným přepínačem signál sluchátkového výstupu (50 mW) zařadí přímo na interní reproduktor Celestion G10F-15, takže můžete plně využít potenciálu ovladače Volume i při domácím cvičení.

Patnáctiwattový, speciálně upravený desetipalcový reproduktor Celestion G10F-15 s impedancí 16 Ohmů s posíleným basovým spektrem najdeme také v kabinetu C110, který je primárně určen pro hlavy Class 5. Limitovaná edice Marshall Class 5 Roulette se svým zvukovým charakterem blíží legendárním vintage řadám Plexi, které se v šedesátých a sedmdesátých letech staly v podstatě synonymem pro rockovou muziku.

Pokud ctíte tradiční Marshall sound a nevyužijete obrovské výkony klasických 50-ti nebo 100 wattových zesilovačů, tak vyzkoušejte řadu Class 5 Roulette. Předpokládané ceny se mají pohybovat okolo 520 Euro za hlavu C5H, kombo C5-01 vyjde asi na 650 Euro a za kabinet C110 zaplatíte přibližně 260 Euro.

Tagy Marshall
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY