Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.03.2021 - 08:00

Casio G-Shock Ref. 6900: signované hodinky Johna Mayera

Kromě nástrojů, zesilovačů či efektů sbírá kytarista, zpěvák skladatel a držitel několika cen Grammy John Mayer také náramkové hodinky. Nejnovějším kouskem jeho kolekce je signovaný digitální model G-Shock Ref. 6900, jehož vývoj a výrobu obstarala americká značka Hodinkee ve spolupráci s firmou Casio. Jak název napovídá, základem je koncepce G-Shock, která od roku 1995 představuje jednu z nejlépe prodávaných sérií na světě, a na přání Mayera dostaly hodinky design evokující prvky použité u dnes už nevyráběného keyboardu Casiotone SK-5.

Zmíněný levný a jednoduchý vintage sampler představuje důležitou součást Mayerových hudebních začátků, kdy jako dítě objevoval díky SK-5 základy harmonie a učil se podle integrovaných demo songů. Vodotěsné hodinky v ceně cca 180 dolarů disponují ukazatelem času ve 24 h. formátu, stopkami, časovačem, multifunkčním alarmem atd. Na přiloženém videu demonstruje Mayer také možnosti keyboardu Casio SK-5.

Mimochodem, pokud vám název newyorského hodinářského webu Hodinkee, přijde jako převzatý z češtiny, tak máte pravdu. Zakladatel Benjamin Clymer použil v roce 2008 Google Translate k nalezení nejvtipnějšího překladu výrazu „wristwatch“ (náramkové hodinky), a nakonec se rozhodl pro české slovo, které následně poupravil.

Tagy John Mayer Casio SK-5

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY