Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.05.2019 - 00:01

Butikový Z Vex Fuzz Factory ve verzi Clear

Transparentnost není jen slovo používané v dnešní době především zástupci nejrůznějších politických partají, ale také jedna z pozitivních vlastností zesilovačů, efektů, zvukových karet a dalšího audio příslušenství. Tento termín se rozhodl téměř beze zbytku využít Zachary Vex, majitel a šéfkonstruktér butikové firmy Z Vex, který představil speciální sérii známého pedálového zkreslení Fuzz Factory, nesoucí příznačný název Clear.

Elektronika fuzzu je uložena v krabičce z produkce kanadského Hammondu, ovšem tentokrát se nejedná o standardní kovový výlisek, ale o čirý a odolný materiál Lexan z polykarbonátu. Fanoušci značky a příznivci netradičních řešení se tak v případě FF Clearu mohou kochat nejen jeho zvukem, ale i designovým provedením, dávajícím nahlédnout do útrob šasi s ručně kompletovanými a pájenými obvody.

Průhledné jsou také čepičky potenciometrů s parametry Volume, Drive – vstupní citlivost, Stability – změna napětí, Gate a Compression, které ovlivňují tranzistorový bias, kvalitní nášlapný footswitch zapojený v režimu true bypass je z produkce společnosti Cliff a přísun energie zajišťuje 9V baterie nebo adapter. Díky velmi nízkému proudovému odběru (cca 3 mA) vydrží efekt dlouho fungovat i na levné zinko-uhlíkové články.

Hlavní obvod fuzzu, navržený podle originálního konceptu Zacharyho Vexe, je podobně jako např. Fuzz Face postaven na dvojici germaniových tranzistorů NOS (New Old Stock) a je schopen nabídnout širokou škálu zkreslených zvuků. Vzhledem k citlivější interakci mezi jednotlivými funkcemi je třeba si s nastavením trochu pohrát, nebo na začátku vycházet z instrukcí uvedených na webu výrobce.

Z Vex Fuzz Factory Clear s polykarbonátovým šasi o rozměrech cca 12 x 6 x 4.6 cm je prozatím nabízen pouze v limitované edici, cena byla nastavena na 249 dolarů a samozřejmostí je doživotní záruka.

Tagy Z Vex Z Vex Fuzz Factory Clear
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY