Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 20.01.2020 - 00:01

Butikový delay Mastro Valvola LEM

Italská butiková značka Mastro Valvola zařadila do svého portfolia netradiční pedálový delay LEM (Lysergic Emotions Module), který kromě simulace páskového echa a dalších typů dozvuku nabízí speciální režim bypassu, ukládání presetů nebo rozšířené možnosti ovládání.

V základu je k dispozici osm ambientních modů (Reverse, Multi-Head, Shimmer atd.) ovládaných potenciometry Wet/Dry – poměr čistého a efektovaného signálu, Delay, Feedback a Special, který je určen k nastavení různých efektů a funkcí, jako je např. vibrato, pitch shifter či filtrace, přiřazených k jednotlivým typům delaye. Do paměti lze uložit čtyři presety.

Levý footswitch je určen pro volbu tap tempa a pravý nášlapný spínač je možno využívat v klasickém true bypass zapojení nebo v režimu TBS (Timed Bypass System). Ten funguje s pomocí relé a je navázán na mod Trails, ponechávající po vypnutí efektu přirozeně doznít opakovanou frázi. V daném modu využívá obvod bufferované zapojení, které se po doznění signálu automaticky přepne na true bypass.

Pravý footswitch slouží také k výběru presetů a lze jej používat i v tzv. momentary modu, kdy je efekt aktivní pouze při stále sešlápnutém spínači. Vedle vstupního a výstupního jacku najdeme na čelním panelu šasi konektor pro připojení expression/CV pedálu, ovládajícího v reálném čase parametry, jejichž předvolbu obstarává páčkový switch Exp/CV.

Flexibilní dozvukový multiefekt Mastro Valvola Lysergic Emotions Module, disponující řadou originálně pojatých zvukových rejstříků, bude na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 300 eur.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY