Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bubeník Simon Phillips a jeho party ve skladbě For Humanity

Excelentní bubeník Simon Phillips, člen kapely Toto, který má na svém kontě spolupráci s Jeffem Beckem, Mikem Oldfieldem, The Who, Judas Priest nebo Mickem Jaggerem, se stal jedním z pilířů nového progrockového projektu DarWin, kde se setkal s dalšími špičkovými hráči včetně basisty Matta Bissonetta, kytaristy Grega Howea a klávesisty Dennise Hamma.

Uskupení zkušených muzikantů vydalo před nedávnem debutové koncepční dvojalbum Origin Of Species, jehož název přímo odkazuje na známé dílo O původu druhů zakladatele evoluční biologie Charlese Darwina. Jednotlivé tracky byly nahrávány v několika kalifornských studiích, legendárním londýnském areálu Abbey Road a v islandském studiu Sundlaugin.

Speciálně pro bubeníky připravil Phillips také dvě videa, vztahující se ke skladbě For Humanity, která je úvodním trackem tohoto CD kompletu. Na prvním záznamu vysvětluje stavbu partů, rytmické dělení a techniku hry a druhé video nabízí komplexní pohled na rytmickou linku celého songu, hranou v reálu do natočeného hudebního podkresu.

Tagy Simon Phillips DarWin album Origin Of Species

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY