Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.06.2020 - 08:00

Bubeník Deep Purple Ian Paice a jeho sbírka nástrojů

Ian Paice, člen britské hardrockové legendy Deep Purple, umístil na YouTube video, na němž představuje svůj nástrojový arzenál. Paice je dlouholetým továrním hráčem značky Pearl, z jejíž novější produkce si oblíbil především soupravy řady Masters, které také tvoří základ jeho kolekce.

Součástí sbírky je mimo jiné osmimístný javorový kit Masters Natural z raných osmdesátých let, použitý při nahrávání alb Perfect Strangers, House Of Blue Light, Perpendicular, Rapture Of The Deep a další sety této edice jsou zastoupeny několika modely, jejichž studiový zvuk je zachycen na CD Now What?!, Infinite i nejnovějším počinu Whoosh! nebo na záznamech z koncertů Garyho Moorea či The Buddy Rich Orchestra. Své místo má v Paiceově domácím skladu i elektronická souprava Roland V-Drums TD-50 KV, snare Ludwig Coliseum 14“ x 8“ v barvě Silver Sparkle, samozřejmě činely Paiste atd.

Tagy Ian Paice Deep Purple
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY