Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.05.2019 - 12:00

Broken Tape: simulace poškozeného pásku

Společnost Error Instruments se kromě řady typů modulárních synthů věnuje také výrobě různých mnohdy prapodivných zařízení, které uvítají především zvukoví experimentátoři. Do edice tzv. noise boxů patří také model s označením Broken Tape, simulující náhodné změny a ruchy, připomínající interference způsobené poškozeným magnetickým páskem.

Obvody krabičky produkují překvapivě hřejivý signál evokující staré analogové přístroje a lo-fi styl se otiskl i v designu efektu včetně jeho ovládání tvořeném potenciometrem řídícím rychlost přehrávané smyčky, knoflíkem ovlivňujícím časový průběh, tlačítkem Break Input a spínačem aktivujícím zkreslovací okruh.

Pokud jste příznivci podobně mysticky koncipovaných udělátek produkujících industriální kakofonii, tak Error Instruments tento emulátor nabízí za 120 eur. Zvukové možnosti Broken Tapu můžete posoudit na přiložených záznamech.

Tagy Error Instruments Error Instruments Broken Tape
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY