Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 18.09.2018 - 08:00

Boss VE-500 Vocal Performer

"Pětistovková" řada multiefektů Boss, sestávající doposud z delaye DD-500, reverbu RV-500 a modulace MD-500, se rozrůstá o další, tentokrát zpěvový model nesoucí označení VE-500 Vocal Performer. Novinka je vybavena inovovanou funkcí automatické korekce ladění vokální linky, rozsáhlou efektovou sekcí, vocoderem a také paralelním kanálem s detekcí akordů a následnou tvorbou dalších hlasů.

Výkonný DSP engin společně s 32-bit/48kHz převodníky zaručuje kvalitní zpracování signálu s nulovou latencí a paměť pojme 50 továrních plus 99 uživatelských presetů. Efektová sekce nabízí širokou kolekci reverbů, delayů, modulací, ekvalizery, kompresor, distortion, de-esser, filtrace atd. s možností použít až 9 efektů současně.

Integrován je i vocoder s obvody převzatými z krabičkové verze Boss VO-1 disponující funkcí Talk Box a samozřejmostí je looper. Pro připojení mikrofonu slouží XLR vstup a zmíněný druhý kanál s detekcí harmonického podkladu disponuje jak nástrojovým vstupem, tak výstupem Thru, jehož neupravený signál lze využít pro zapojení do pedalboardu, zesilovače apod.

Kromě jackového konektoru je pro tuto automatickou funkci připraven i vstup MIDI In nebo USB micro-B port, takže akordový základ je možné do efektu poslat také přes DAW, klávesy, sekvencer apod., dvojice hlavních XLR výstupů disponuje odepínáním uzemnění, nechybí jack expression pedálu / ovládání CTL1/2 a zdířka PSA DC adapteru.

Boss VE-500 Vocal Performer, řadící se mezi současnou špičku daného efektového segmentu, by se měl v evropské distribuci představit pravděpodobně koncem září, oficiální cena byla nastavena okolo 420 eur.

Tagy boss Boss VE-500 Vocal Performer
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY