Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

„Boss“ Triple Metal Zone: šílenost od 903 Effects

Boss Metal Zone patří k nejprodávanějším high-gainovým pedálům na trhu a díky jeho snadné dostupnosti se uživatelé MT-2 nebrání ani různým modifikacím zkreslovacího obvodu tohoto efektu. Zručnější kytaristé, kteří kromě nástroje ovládají také pájku, často sáhnou k vlastním úpravám, zatímco ostatní muzikanti mohou využít služeb profesionálů. Do druhé skupiny patří i texaský malovýrobce 903 Effects, jenž k modifikaci „emté dvojky“ přistoupil po svém a vyrobil raritní verzi Triple Metal Zone.

Jak název napovídá, jedná se v podstatě o trojici sériově zapojených okruhů (čipy JRC 4558D) inspirovaných Bossem MT-2, z nichž každý má trochu jiný zvukový charakter. Oproti předloze disponují jednotlivé sekce šesti klasickými potenciometry se známými funkcemi gainu, hlasitosti a třípásmového ekvalizeru (+-15 dB) se semi-parametrickými středy (200 Hz – 5 kHz), a šasi je na rozdíl od efektů Boss osazeno klasickými kovovými footswitchi. Podle slov konstruktéra Setha Hoara není výroba dalších exemplářů Triple Metal Zone v plánu.

Zvuk TMZ od 903 Effects přibližuje přiložené video, natočené s pomocí superstratu Solar Guitars A2.6PN, tranzistorového koncového Class A/B zesilovače Orange Pedal Baby 100 a dvou custom kabinetů 2x12.

Tagy 903 Effects

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY