Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Boss GT-1000: další stupeň k dokonalosti

Preamp/multiefekt Boss GT-1000 je novou vlajkovou lodí značky využívající špičkové technologie. Nabízí pokročilý modeling včetně možnosti externí editace (telefon, tablet atd.) pomocí bezdrátového Bluetooth. Kvalita zvuku, bezchybné zpracování a bohatá výbava dělají z tohoto modelu vážného konkurenta podobně koncipovaným multiefektům, jakými jsou např. Line6 Helix Floor nebo HeadRush Pedalboard.

Ke zpracování signálu byla využita patentovaná technologie AIRD (Augmented Impulse Response Dynamics) integrující do digitálního procesoru firemní koncepci Tube Logic, použitou u aparátů Waza, Katana a Blues Cube, přinášející přirozený pocit ze hry a optimalizující integraci s ostatními komponenty signálového řetězce.

Základem systému je zbrusu nový DSP engin navržený speciálně pro hudební aplikace a doplněný špičkovými AD/DA převodníky (32-bit fp / 96kHz), který svým výkonem napomáhá mimo jiné i velmi rychlému přepínání presetů a platforma MDP (Multi-Dimensional Processing), vylepšující dynamickou odezvu, umožňuje také použití dvou virtuálních aparátů v jednom presetu a to jak v režimech A/B, tak i v paralelním zapojení s plynule nastavitelným poměrem.

Skutečně rozměrný displej a šest encoderů zjednodušuje orientaci při výběru z široké nabídky aparátů a efektů, kde nově najdeme i emulace dozvukových a modulačních modelů Boss DD-500, MD-500 a RV-500, k desítce nášlapných footswitchů a integrovanému pedálu lze přiřadit podsvícené proužky různých barev, nechybí 'easy-funkce' Stompbox, ladička s přesností +- 0.1 centu s dvojicí zobrazovacích režimů a mody mono / poly atd.

Čelní strana šasi je doslova nabita konektory - vedle nástrojového vstupu najdeme dvojici hlavních výstupů, sendy a returny dvou efektových smyček, dva XLR výstupy Sub Out, tři jackové zdířky pro připojení externích ovladačů (AMP CTL 1/2, EXP2 - CTL 4/5, EXP3 - CTL6/7), USB port, DIN konektory MIDI In/Out, síťový spínač a vstup adapteru.

Preamp/multiefekt Boss GT-1000 je funkcemi nadupaný, komplexní kytarový systém, jenž může fungovat jako hlavní zvuková stanice jak pro studiovou činnost, tak i pro cvičení a koncerty. Novinka se řadí k současné špičce dané kategorie a tomu odpovídá i cena, která se má na evropském trhu pohybovat okolo hranice 1 000 eur.

Tagy boss Boss GT-1000

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY