Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 22.01.2019 - 00:01

Bluetooth systémy Marshall Acton II/Stanmore II Voice

Divize Marshall Headphones uvádí na trh inovovanou edici domácích audio systémů Acton a Stanmore, které tentokrát vznikly ve spolupráci s vývojovým oddělením Amazonu. Nové modely Marshall Acton II Voice a Stanmore II Voice, vycházející ze série Multi-Room, se kromě bezdrátového Bluetooth, vstupu Aux In nebo WiFi mohou nově pochlubit i hlasovým asistentem Alexa, pomocí kterého lze ovládat i jiná zařízení.

Kompaktnější Acton II Voice o rozměrech 260 x 160 x 150 mm je osazen třemi digitálními koncovými zesilovači (1x30 W + 2x15 W) napojenými na středobasový woofer a dvojici tweeterů. Projekci nízkých pásem podporuje zadní bassreflex, maximální SPL se pohybuje na hranici 98 dB, rozsah činí 50 Hz až 20 kHz a nechybí funkce Spotify Connect nebo Multi-Room.

Oproti Actonu disponuje větší verze Stanmore II Voice (350 x 195 x 185 mm) výkonnějším 50wattovým Class D zesilovačem pro woofer, zůstala dvojice 15wattových koncových jednotek pro tweetery, hodnota SPL se posunula na 101 dB a frekvenční odezva je identická jako u předchozí varianty.

Oba modely v černé kožence doplněné ochrannou síťkou v barvě pepř a sůl jsou vybaveny trojicí potenciometrů (Volume, Treble, Bass) s podsvícenými diodovými prstenci, vedle minijackové zdířky Aux In je umístěno tlačítko s volbou režimů WiFi, Bluetooth, Aux, RCA a další spínače slouží jako Play/Pause a k aktivaci duálního komunikačního mikrofonu.

Pro mobilní editaci je připravena aplikace Marshall Voice App s přednastavenými ekvalizačními presety plus dalšími parametry a automatický síťový okruh je schopen pracovat s napětím 100-240 V. Stylové poslechové systémy s hlasovým ovládáním se už začínají objevovat v evropské distribuci, ceny se pohybují okolo 300 eur (Acton II Voice) respektive cca 400 eur za Stanmore II Voice.

Tagy Marshall Marshall Acton II Marshall Stanmore II Voice
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY