Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.04.2022 - 00:01

Bluetooth sluchátka Orange O Bones

Firma Orange Amps rozšířila nabídku svých sluchátek o bezdrátový headset model O Bones. Už název naznačuje, že oproti konvenčním sluchátkám byla v daném případě použita rozdílná technologie, přenášející zvukové vlny prostřednictvím vibrací spánkových kostí, Výrobce uvádí, že díky zvolené koncepci posluchač lépe vnímá okolní zvuk, takže O Bones lze využít nejen při poslechu na cestách, ale také např. při cvičení, kdy hráč používá dvě rozdílné signálové cesty – nahrávku ze sluchátek a samotný zvuk nástroje (akustická kytara, piano atd.).

O Bones se mohou pochlubit voděodolnou konstrukcí, ergonomickým tvarem, podporou Siri / Google Assistant a vyrovnaným frekvenčním podáním, kdy basovou složku nejen uslyšíte, ale také fyzicky ucítíte. Na druhou stranu model z principu nemůže poskytovat identickou kvalitu zvuku jako standardní sluchátka, nicméně Orange tvrdí, že při vývoji bylo dbáno na dosažení nejvyšší možné zvukové kvality včetně dynamiky, čistoty přednesu a vykreslení detailů.

Hlasové ovládání bezproblémově spolupracuje s funkcemi smartphonu, asistenta v telefonu lze aktivovat krátkým podržením velkého tlačítka O umístěného na mušli a k dispozici jsou další tři ovladače. Integrovaný modul Bluetooth 5.0 zvládá profily HFP v1.6, AVRCP v1.6, A2DP v1.2, DI v1.3, HSP v1.2 a audio kodeky AAC, SBC.

Použity byly poměrně rozměrné drivery o průměru 16 mm a koncový minizesilovač nabízí dostatečný výkon 75 mW. Přísun energie zajišťuje malá Li-on baterie s kapacitou 180 mAh a napětím 3.7 V, průměrná výdrž článku je cca 8 hodin nepřetržitého provozu, nabíjení přes USB-C port trvá v závislosti na typu zdroje 1 až 2 hodiny.

Bluetooth sluchátka Orange O Bones o hmotnosti pouhých 32 g jsou dodávána v černé barvě s pro značku typickou oranžovou grafikou. Oficiální cena se na britském trhu pohybuje pod hranicí 80 liber, součástí balení je i kabel USB-C / USB-A.

Tagy Orange Orange O Bones

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY