Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 26.11.2021 - 00:01

Bluetooth sluchátka Marshall Motif A.N.C. a Minor III

Založení divize Marshall Headphones bylo pro tradičního briského výrobce kytarových aparátů trefou do černého – sluchátka dceřiné značky zaznamenávají po celém světě vysoké prodeje, k nimž by navíc měla přispět dvojice bezdrátových in-ear modelů nesoucích označení Minor III a Motif A.N.C. První jmenovaná verze pokračuje v trendu nastaveném předchozími zástupci edice Minor, zatímco provedení Motif A.N.C. představuje z pohledu firmy první model dané kategorie vybavený technologií aktivního potlačení okolního zvuku.

Dynamická sluchátka Marshall Minor III v klasickém černém provedení disponují custom drivery o průměru 12 mm, impedancí 32 ohmů, frekvenční odezvou 20 Hz až 20 kHz a citlivostí 93 dB. Integrován je také mikrofon, funkce pro obsluhu hovorů a modul Bluetooth 5.2 s dosahem cca 10 metrů.l

Samotná sluchátka nabízejí výdrž až 5 hodin nepřetržitého provozu, jehož čas se po připojení k dokovacímu převoznímu pouzdru prodlouží na pětinásobek. Akumulátor je díky rychlému nabíjení schopen po 15 minutách poskytnout 1.5 hodiny přehrávání, plné nabití trvá přibližně 1.5 hodiny, dobití pouzdra s USB-C konektorem zabere přibližně 2 hodiny a energii lze doplňovat i bezdrátově.

Verze Marshall Motif A.N.C. s už zmíněným vypínatelným potlačením okolních ruchů, vylepšují poslech také volitelnou funkcí Activate Transparency, použity byly měniče o průměru 6 mm, impedance činí 16 ohmů a citlivost se pohybuje na limitu cca 108 db. Ostatní specifikace včetně Bluetooh 5.2, frekvenční odezvy apod. jsou obdobné jako v případě varianty Minor III.

Rozdíly najdeme u nabíjení, kde rychlý režim patnácti minut poskytne 1 hodinu provozu, standardní dobíjení trvá u sluchátek i dokovacího pouzdra 3 hodiny a výdrž se pohybuje okolo 4.5 respektive 6 hodin (bez A.N.C.) provozu nebo 20 až 26 hodin s pouzdrem. Sluchátka dostala voděodolnou úpravu IPX5, pouzdro splňuje o stupeň nižší normu.

Součástí balení je kromě dobíjecího pouzdra ve stylovém designu zesilovačů Marshall a silikonových nástavců v několika velikostech také USB-C kabel. Evropská cena setu Marshall Minor III byla stanovena na cca 130 eur, model  Marshall Motif A.N.C. je možno pořídit za částku atakující hranici 200 eur.

Tagy Marshall Marshall Motif A.N.C. Marshall Minor III

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY