Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bluetooth reproduktory Marshall Willen a Emberton II

Divize Marshall Headphones uvedla na trh nejmenšího ze svých zástupců bezdrátových aktivních reproduktorů, jenž dostal označení Willen a je nabízen v černé (Black) či světlejší povrchové úpravě Brass Cream. Firma zároveň představila druhou generaci modelu Emberton z roku 2020. Novější verze Emberton II vychází designově ze svého předchůdce, ale disponuje několika pokročilejšími funkcemi a v neposlední řadě i delší výdrže baterie.

Kompaktní monofonní varianta Willen s čtvercovým půdorysem je stejně jako většina Bluetooth reproduktorů a sluchátek značky Marshall vyráběna švédskou společností Zound Industries v licenci britského koncernu Marshall Amplification PLC. Šasi o rozměrech 101.6 x 100.5 x 40.4 mm a hmotnosti pouhých 310 g je osazeno jedním dvoupalcovým měničem, dvojicí pasivních zářičů a koncovou Class-D jednotkou s výkonem 10 W.

Frekvenční odezva zvládá rozsah 100 Hz až 20 kHz, maximální hranice SPL činí 82 dB, signál Bluetooth (5.1) má akční radius 10 metrů, model je odolný proti vodě (IP67) a nechybí integrovaný hans-free mikrofon. Dobíjecí Li-ion článek s výdrží cca 15 hodin provozu se z nuly na plnou kapacitu nabije za 3 hodiny, a 20 minut nabíjení postačí pro cca 3 hodiny provozu. Ovládání sestává z enkoderu a párovacího tlačítka. Oficiální cena se pohybuje okolo 120 dolarů včetně nabíjecího kabelu USB-C.

Provedení Emberton II se silikonovou vnější vrstvou časi a kovovou mřížkou opět nabízí stupeň krytí IP67, což znamená, že systém by měl vydržet ponoření až do metrové hloubky po dobu 30 minut. I zde přešel výrobce ze standardu Bluetooth 5.0 na novější formát 5.1 a stejně jako v případě Willenu je Emberton II kompatibilní s mobilní aplikací Marshall Bluetooth app.

Vzhledem k rozměrům 68 x 160 x 76 mm disponuje stereofonní „dvojka“, vážící 700 g, dvojicí dvoupalcových driverů navázaných na zesilovač 2 x 10 W, frekvenční rozsah se posunul na 60 Hz – 20 kHz a maximální SPL atakuje hodnotu 87 dB. Podstatnou vlastností je všesměrová projekce, dosahovaná pomocí patentované technologie True Stereophonic – oddělením prostorového obsahu stereofonních nahrávek tak Emberton II produkuje mnohem širší zvuk, než je jeho velikost, a překonává většinu reproduktorů ve své třídě.

Způsob ovládání i dosah Bluetooth je obdobný jako u verze Willen, podobné specifikace má i baterie, která při rychlém nabíjení po dobu 20 minut poskytuje cca čtyřhodinovou výdrž. Emberton II je dodáván společně s USB-C kabelem a vyjde na cca 170 dolarů. Oba modely jsou z velké části vyrobeny z recyklovaných materiálů a díky tzv. Stack Modu umožňují propojení více reproduktorů.

Tagy Marshall Marshall Willen Marshall Emberton II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY