Přejít k hlavnímu obsahu
Temnota je základní esence hudby Black Hole Constellation. | Foto: archiv umělce
Temnota je základní esence hudby Black Hole Constellation. | Foto: archiv umělce
redakce -

Black Hole Constellation v novém klipu oživuje atmosféru Věci od Carpentera

Temně ambientní elektronika s baskytarou v hlavní roli. Tak by se dal popsat Black Hole Constellation, jednočlenný projekt baskytaristy, producenta a svébytného slovenského umělce Michala Jahody. Už ve čtvrtek 29. června vydává pod značkou BHC debutové album Garden Of Deception Delights. Pro hledání hudební inspirace se vypravil na nejopuštěnější místa Evropy. Ještě předtím ale vydal klip k singlu March of Nobody.

Singl March of Nobody zachycuje časosběrný pohled z okna na jedno osamělé místo v Norsku. Právě zde vznikla většina skladeb z nového alba Garden of Deception Delights. Atmosféra skladby vzdáleně připomíná kultovní horor Johna Carpentera Věc. „Ennio Morricone dokázal v kultovním hororu dokonale podtrhnout ponurou atmosféru celého místa. Podobně jsem přemýšlel nad atmosférou svého singlu,“ říká k novince Michal.

Nový videoklip je jen špičkou ledovce toho, co Black Hole Constellation skrývá na celé desce. Hudba BHC je mnohovrstevnatá a pulzující, dává hudební podobu nejtemnějším zákoutím lidské duše. Ve skladbách, které mají blízko k avantgardě stejně jako k elektronice, hraje obvykle prim baskytara, která vás provede temnou a zádumčivou krajinou. „Temnota je esence mé hudby. Kromě jiného souzní s mým zájmem o všechno bizarní, horory, zrůdy, psychopaty nebo nevyřešené záhady,“ podotýká Michal.

O Black Hole Constellation

Hledání hudební podoby všeho, co je temné, hororové a bizarní, započalo pod značkou Black Hole Constellation už už v roce 2015. Estetika je jasná a přesně vymezená, hudebně ale projekt nemá žádné hranice. „Vždycky mě lákalo objevovat novou hudbu a posouvat tak hranice. S BHC jsem chtěl vytvořit prostor, kde bychom mohli prozkoumat všechny různé aspekty našich hudebních zájmů a přijít s něčím opravdu unikátním a vzrušujícím zároveň," přibližuje Michal, který v minulosti prošel několika hardcore/metal kapelami.

Hned první singl The Riddle (2016) vzbudil mnoho pozitivních ohlasů a byl nominován v kategorii „the most bizarre“ na Berlin Music Video Awards 2016. Následující EP Collapse Entertainment (2017) se v zasvěcených kruzích dočkalo zaslouženého uznání a bylo podpořeno sérií koncertů s Igorrr nebo Acid Mothers Temple. Po dlouhé době strávené osamotě na odlehlém místě v Norsku se Black Hole Constellation probouzí k větší aktivitě.

Tagy Black Hole Constellation

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY