Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí modul Roland TM-1

Pro bubeníky, kteří chtějí rozšířit svou soupravu o další emulované zvuky, ale nevyužijí široké možnosti systémů řady TD, připravil Roland jednoduše ovladatelný bicí modul TM-1. Novinka s přívětivou cenovkou je vybavena bankou základních samplů, pro pohyb v presetech slouží dvojice nášlapných footswitchů a detailnější editaci umožňuje kompatibilita s firemní aplikací.

Kompaktní model disponuje dvěma triggerovými mono vstupy použitelnými i pro stereo pad, vybírat lze z 15 typů kitů plus 30 firemních vzorků částečně převzatých ze známého Rolandu TR-808, softwarový editor TM-1 (Mac / Windows, iOS / Android) poskytuje přístup k dalším cca 150 samplům a využitelný je také import vlastních vzorků.

V kombinaci s počítačem a USB portem funguje TM-1 jako MIDI konvertor, ovládání obou kanálů sestává z nezávislých potenciometrů Sens, Switch, Decay, Level chráněných vystouplým profilem z ocelové kulatiny, sešlápnutím obou footswitchů je aktivována funkce Mute a tlačítko Mode přepíná mezi volbami Preview/Kit.

Kromě zmíněných trigger vstupů a USB portu je zařízení osazeno hlavním + sluchátkovým výstupem, zdířkou adapteru a přepínačem volícím mezi napájecímí režimy USB/adapter/baterie. Šachta 9V článku je zapuštěna do spodní strany šasi.

Cena kompaktního podlahového modulu Roland TM-1 o rozměrech 150 x 95 x 60 mm a hmotnosti 550 g se v českých obchodech pohybuje okolo hranice 4 100 Kč. Balení obsahuje i kabel USB-B a 9V alkalickou baterii s průměrnou výdrží 3 hodiny nepřetržitého provozu.

Tagy Roland Roland TM-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY