Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí kity Tama Starclassic Walnut/Birch

Evoluce profesionálních bicích setů Tama řady Starclassic, které byly doposud dostupné ve verzích s javorovými nebo březovými korpusy či v kombinaci bříza/bubinga, pokračuje další sérií v podobě modelové kolekce Starclassic Walnut/Birch, nabízené v celkem třinácti povrchových úpravách.

Jak je už z názvu novinky patrné, pro stavbu této edice byla použita kombinace břízy a ořechu, což podle slov výrobce dodává zvuku výrazně odlišný témbr od předchozích sérií Starclassic. Ořech poskytuje tónu hřejivý charakter spodních a středních frekvenčních pásem a ve výsledku optimálně doplňuje typické vlastnosti březového dřeva s čistou a transparentní projekci výšek.

Stěny tomů a floor tomů o síle 6 mm tvoří 4 vrstvy evropské břízy plus 2 vnitřní pláty amerického ořechu a korpus basového bubnu s tloušťkou 8 mm je lepen z 5 březových vrstev podpořených 2 ořechovými pláty. Bubny jsou osazeny litými ráfky, odpruženými držáky Star-Cast, systémem Quick-Lock, klasickými mušlemi Starclassic a obutí obstarávají blány značky Evans.

Kromě standardních povrchů bude na výběr také sedm nových odstínů: LLO - Lacquer Arctic Blue Oyster, MBR - Molten Brown Burst, LOR - Lacquer Ocean Blue Ripple, SPF - Satin Sapphire Fade, TMF - Transparent Mocha Fade, SGF - Satin Burgundy Fade a také netradičně působící varianta LPO - Lacquer Phantasm Oyster (viz video).

Bubny budou prodávány jak samostatně, tak i jako sety bez snare bubínku. Základní tří, čtyř a pětimístné sady WBS (lakovaný finiš) a WBR (úprava Duracover) mají být dostupné v následujících konfiguracích:

WBS32RZS / WBR32RZS: BD 14"x22", Tom 8"x12", Floor Tom 16"x16" , držák tomu MC69 – cena cca 1 500 eur.
WBS42S / WBR42S: BD 16"x22", Tom 8"x10", Tom 9"x12", Floor Tom 14"x16" , duální držák tomů MTH1000 – cena cca 1 800 eur.
WBS52RZS / WBR52RZS: BD 16"x22", Tom 7"x10", Tom 8"x12", Tom 12"x14", Floor Tom 14"x16" , 2x držák tomu MC69 – cena cca 2 300 eur.

Tagy tama Tama Starclassic Walnut/Birch

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY