Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.05.2016 - 00:01

Bicí kit Tama Silverstar Cocktail Jam VD46CBN

Japonský výrobce bicích nástrojů Tama rozšiřuje nabídku kompaktních kitů Cocktail Jam z edice Silverstar o inovovaný model s označením VD46CBN, který je ideální volbou pro hraní v malých prostorách a ocení jej také muzikanti, jenž fungují ve více kapelách a od svého nástroje požadují maximální mobilitu.

Set se skládá z basového bubnu o rozměrech 16x6 palců s horizontálním usazením, tomu 10x5 palce, floor tomu s rozměry 14x5.5 palce a 12x5 palcového snare. Hardware tvoří basový pedál a soustava stojanů pro jednotlivé bubny. Ke kitu jsou dodávány dva polstrované obaly, díky kterým je celá sestava velmi lehce přenosná.

Stejně jako u klasických souprav série Silverstar mají skelety ráfky Sound Arc, jsou vyrobeny z břízy dodávají zvuku příjemné středy s měkčími výškami a basový buben je osazen novým typem blány Evans EMAD pro hlasitější projekci a výraznější rezonanci. K setu jsou výrobcem doporučovány úchyty pro hi-hat a činely MCAX5366.

Bicí kit Tama Silverstar Cocktail Jam VD46CBN není určen jen pro cvičení ve zkušebně a hraní v malých klubech, kde se uplatní jeho kompaktní rozměry s chytře řešenou konstrukcí a horizontálním basovým bubnem, ale zvukové vlastnosti setu využijí při větších koncertech i hráči pohybující se v jazzu, hiphopu nebo různých akustických a fusion žánrech.

Novinka by se měla na evropském trhu objevit pravděpodobně začátkem června s cenovkou pohybující se okolo hranice 600 Euro. Dostupné budou barevné varianty Indigo Sparkle, Vintage Burgundy Sparkle a White Sparkle.

Tagy tama
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY