Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 27.04.2017 - 00:01

BIAS Modulation Pedal od Positive Grid

Americká značka Positive Grid, která v teď zažívá výrazný boom, rozšiřuje své efektové portfolio o podlahový multiefekt BIAS Modulation Pedal. Svou koncepcí s tzv. Cross platformou jde ve stopách firemních modelů Distortion a Delay nabízejících možnost použití ve hardwarové verzi nebo jako desktopový či mobilní software.

Krabička s bytelným kovovým šasi je osazena rotačním přepínačem s režimy Chorus, Vibrato, Flanger, Rotary, Phaser, Tremolo, Pan, RingMod a Autoswell a potenciometry pro nastavení hloubky, intenzity a rychlosti modulace. Frekvenční průběh lze upravit tónovou clonou a ovladače Tweak 1 a 2 umožňují další editaci, jejichž konkrétní funkce jsou závislé na vybraném typu efektu.

Celkovou hlasitost nastavujeme potenciometrem Level a malým třípolohovým spínačem volíme typ vlny (Round, Sharp, Pulse ) LFO oscilatoru. Čtveřice kovových nášlapných footswitchů obstarává aktivaci tří vybraných presetů a nastavení tap tempa v rozmezí 40 až 400 bpm Zvuky v paměti jsou rozděleny do dvou bank po deseti presetech a spínače mohou pracovat v bufferovaném i true bypass režimu.

Čelní strana je vyhrazena pro dvojici jackových vstupů a výstupů (mono, stereo, true stereo), konektor externího expression pedálu pomocí kterého je možno měnit parametry efektů v reálném čase, komunikaci s ostatními zařízeními obstarávají DIN konektory MIDI In a Thru, díky micro USB portu můžete upravovat zvuky v aplikaci BIAS Pedal, stahovat knihovny vzorků z firemního ToneCloudu exportovat nové presety z efektu do počítače atd. Pro identické řešení je zde i Bluetooth s bezdrátovým připojením k mobilním systémům.

BIAS Modulation Pedal od Positive Grid je skvěle vybavený modulační multiefekt s intuitivním ovládáním, kvalitním zvukem a širokými možnostmi editace. Pokud často využíváte různé modulace a poohlížíte se po flexibilním efektu s nadstandardními možnostmi tak nový BIAS Pedal určitě vyzkoušejte. Novinka by se měla v distribuci objevit zřejmě na přelomu dubna a května, cena pro americký trh byla nastavena pod hranicí 350 dolarů.

Tagy Positive Grid BIAS Modulation Pedal
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY