Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.07.2021 - 08:00

Bezruký kytarista hraje Sweet Child O' Mine nohama

Brazilský kytarista Johnatha Bastos nemá ruce, přesto bez potíží zvládá beglajty i kytarová sóla. Na kytaru hraje nohama a kromě tradiční techniky mu nedělá problém ani práce s vibrapákou, což dokazuje mimo jiné jeho coverze známé skladby Sweet Child O' Mine z alba Apettite for Destruction, které kapela Guns N' Roses vydala v roce 1987.

Bastos na záznamu používá superstrat brazilské značky Tagima s uzamykatelným vibratem Floyd Rose, kobylkovým trembuckerem Seymour Ducan Parallel Axis doplněným středním singlem a krkovým kolejnicovým minihumbuckerem, hmatníkem s vyfrézovanými polohami (tzv. scalloped) a tlumítkem na prvním pražci, zamezujícím nechtěnému přeznívání strun při vyšším zkreslení. Efekty přepíná pomocí programovatelného kontroleru Pedrone Penta-Switch, oblíbeným zesilovačem je custom aparát značky Sollo Amps kombinovaný s boxem 2x12.

Tagy Johnatha Bastos Guns N' Roses – Sweet Child O' Mine
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY