Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 02.06.2020 - 00:01

Bezplatná iOS aplikace Mooer GE Labs

Společnost Mooer Audio připravila mobilní iOS aplikaci GE Labs, která přináší zvukové možnosti populární edice preamp/multiefektů řady GE a navíc výrazně navyšuje flexibilitu této produktové série. Software totiž nabízí kromě knihovny zvuků a presetů také možnost vytvářet s pomocí externí zvukové karty vzorky libovolných reálných zesilovačů, kabinetů či efektů a nahrané samply poté přenést do firemních podlahových procesorů GE.

Majitelé iPhonů či iPadů tak mohou v základu využít 43 emulací preampů, stejný počet virtuálních boxů, 11 simulací koncových zesilovačů a 74 pedálů. Řetězec efektové sekce není limitován počtem efektů, přidávání položek je řešen metodou drag & drop, vybírat lze z 12 typů mikrofonů včetně duálního modu, nechybí metronom, ladička, virtuální footswitch, globální ekvalizace, podpora MIDI apod.

Optimalizaci pro použití s různými mobilními zařízeními Applu zajišťují tři nastavitelné režimy s rozdílnou latencí, sampling využívá patentovanou technologii MNRS (Mooer Non-linear Response Sample) s enginem 2.0 a pro vytvořené zvuky nebo presety je k dispozici cloudové úložiště.

Aplikace Mooer GE Labs je ke stažení zcela zdarma, s 50% slevou lze dokoupit také rozšiřující pakety a software funguje s jakýmkoliv zvukovým rozhraním (OTG) kompatibilním s iOS platformou. Pro použití MNRS Engine 2.0 by měla mít karta alespoň 2 vstupy a výstupy. Vytvořené vzorky lze uploadovat do modelů Mooer GE 150, GE 200, GE 250, GE 300 a Preamp Live. V současné době výrobce neuvádí, zda budou dostupné i verze podporující systémy Android nebo Windows.

Tagy Mooer Mooer GE Labs

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY