Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 25.08.2021 - 00:01

Behringer BX2020: kondenzátor ve stylu modelu AT2020

Společnost Behringer pokračuje ve své snaze proniknout na strmě rostoucí trh s produkty orientovanými na podcasting, live streaming, hraní her či domácí nahrávání, vývojem finančně dostupných kopií některých oblíbených mikrofonů. Po vydání modelu Bigfoot a akvizici britské značky Aston Microphones se původem německá firma zaměřila na další populární volbu pro tyto aplikace – kondenzátorový mikrofon Audio-Technica AT2020, z jehož koncepce vychází novinka Behringer BX2020.

Japonské předloze odpovídá jak design s robustním tělem z kovového odlitku, tak i technické specifikace a typ použitých komponent. BX2020 disponuje lehkou membránou krytou tenkou vrstvou zlatého nástřiku, která podle slov výrobce poskytuje širší a plošší frekvenční odezvu než většina dynamických mikrofonů. Model s kardioidní směrovou charakteristikou je napájen fantomovým napětím 48V.

Maximální hranice SPL je dána velkorysým dynamickým limitem 144 dB, extrémně lineární frekvenční odezva se pohybuje v rozpětí 20 Hz až 20 kHz, impedance činí 100 ohmů a citlivost dosahuje hodnoty -37 dB ±3 dB / 1 kHz (1 V / Pa), což jsou naprosto stejné parametry jako u modelu Audio-Technica AT2020. Alespoň podle těchto čísel je zřejmé, že Behringer chce potencionálním zájemcům nabídnout nejen vizuálně obdobnou kopii AT2020, ale také mikrofon s odpovídajícími zvukovými vlastnostmi.

Tlakově gradientní měnič s kvalitní kapslí je proti otřesům chráněn vnitřním shock mountem, vstupní FET obvod (bez transformátoru) s nízkou úrovní šumu výrazně eliminuje případné zkreslení nízkých frekvencí a celkové integritě signálu napomáhají také pozlacené piny tříkolíkového XLR konektoru.

Kondenzátorový mikrofon Behringer BX2020 o rozměrech 52 x 140 mm a hmotnosti 310 g je dodáván společně se stojanovým adapterem a převozním pouzdrem na zip. Oficiální  cena byla v případě amerického trhu nastavena na 60 dolarů, představujících asi 60% částky nutné pro pořízení verze Audio-Technica AT2020.

Tagy Behringer Benringer BX2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY