Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový Tech 21 Bass Fly Rig ve verzi V2

Série kompaktních analogových multiefektů řady Fly Rig z produkce newyorské firmy Tech 21 byla poprvé představena v roce 2014 a po kytarové verzi brzy následovalo také basové provedení, které se letos dočkalo nástupce v podobě modelu Bass Fly Rig V2. Druhá generace sice sdílí efektovou nabídku i základní architekturu s původním Fly Rigem, ale přichází s výraznou inovací předzesilovací sekce.

Funkce Boost s přiřazeným footswitchem byla u „dvojkové“ varianty nahrazena přepínačem dvojice kanálů, disponujících nezávislými parametry gainu (Drive) a hlasitosti. Srdcem jednotky samozřejmě i nadále zůstává patentovaný analogový obvod SansAmp s třípásmovými aktivními korekcemi se zdvihem +-12 dB, parametrem Bite posilujícím projekci vyšších středů a nově také důležitým tlačítkem Character pro volbu dvou zvukových režimů.

První mod SansAmp Bass Driver DI poskytuje širokou škálu zvuků blízkých různým typům klasických zesilovačů, zatímco režim VT Bass DI se zaměřuje na specifický charakter soundu aparátů firmy Ampeg. Efekty jsou zastoupeny kompresorem inspirovaným FET-modely z 50. a 60. let, filtrací / octaverem plus fuzzem sdruženými pod spínačem Octafilter a chorusem, jehož switch slouží zároveň k aktivaci integrované ladičky.

Pro uživatele nástrojů s aktivní elektronikou je připraven spínač Pad snižující citlivost vstupního obvodu s odporem 4.7 mega ohmů, nechybí vypínatelná simulace kabinetu, sériová efektová smyčka a kromě jackového také symetrický XLR výstup s odpojitelným uzemněním. Celokovové šasi doplňují masivní footswitche s tichým chodem a napájení obstarává 9 V adapter.

Tech 21 Bass Fly Rig V2 o rozměrech 32 x 6.4 x 3.2 cm a hmotnosti cca 590 g je dostupný za cenu pohybující se okolo hranice 420 eur, včetně zmíněného firemního zdroje Tech 21 Model #DC9 s proudovou rezervou 250 mA a univerzálním automatickým okruhem podporujícím napětí v rozmezí 100 až 240 V. Jak je u této značky dobrým zvykem, manuál obsahuje kromě jiného i 12 nastavení pro různé žánry: Grind, Clean Scoop, Chorus, Muse, Tube/SVT, Moog/Taurus, Jaco, Funk Slap, Mutron, Yes, Pino/Octave Funk a Sabbath/NIB.

Tagy Tech 21 Tech 21 Bass Fly Rig V2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY