Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 08.08.2021 - 08:00

Balafon: další song z chystaného alba Robbena Forda

Už v květnu oznámil kytarista Robben Ford termín vydání alba Pure, které je jeho první instrumentální studiovkou po téměř 25 letech. Novinka vyrazí pod křídly labelu earMUSIC do distribuce 27. srpna, ale Ford už dávkuje fanouškům část jejího obsahu prostřednictvím zvukových záznamů na portálu YouTube, kde byly doposud k poslechu tracky White Rock Beer... 8 Cents nebo Go. Třetí zveřejněný singl zastupuje skladba Balafon s prvky blues, soulu, latiny a dokonce i country.

„Balafon byla jedna ze dvou prvních písní napsaných pro Pure,“ uvedl Ford. „Chtěl jsem krásnou akordickou melodii a pak přechod k velmi silnému 'twangy' riffu, který by s ní kontrastoval. Mezi tím je umístěna decentnější pasáž, která funguje jako příprava pro kytarové finále.“

Kromě vyladění marketingových detailů, týkajících se chystaného alba, je Ford v poslední době zaměstnán také návrhem nového custom modelu Paul Reed Smith. Prototyp kytary (patrně signovaná verze) před nedávnem částečně odtajnil formou fotky s popiskem „sneak peek!“ na svém instagramovém profilu.

Tagy Robben Ford
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY