Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 14.01.2022 - 00:01

Ashdown John Myung Double Drive: signatura basisty z Dream Theater

Do efektového portfolia značky Ashdown Engineering přibyl další zkreslovací pedál, který byl tentokrát navržen pro excelentního baskytaristu Johna Myunga, jistícího rytmiku v progmetalových Dream Theater. Na vzniku modelu s označením John Myung Double Drive se kromě firemního vývojového oddělení a hráče, jemuž před časem společnost Music Man navrhla šestistrunnou verzi basy Bongo, podílel také jeho technik a šéf doprovodného týmu Dream Theater Maddi.

Double Drive disponuje dvojicí samostatných kanálů, které lze současně aktivovat v sériovém modu a dosáhnout tak intenzivnější úrovně gainu. První, decentněji znějící sekce Drive 1 je osazena ovladači Gain, Loud a Tone, zatímco kanál Drive 2 s potenciometry Grit a Burn  přináší podle slov výrobce hřejivý tón s optimálně posazenými frekvencemi.

Kromě ovladačů a footswitchů najdeme na hlavním panelu i dva podsvícené VU metery informující o síle vstupního a výstupního signálu. Konektivita sestává z jackového vstupu, výstupu, zdířky pro adapter s rozsahem 9 až 18 V a XLR konektoru, napojeného na transformátorem oddělený DI obvod vybavený přepínačem uzemnění.

„Po rozhovoru s Johnovým technikem Maddim jsme získali představu o tom, co je potřeba, aby se výsledek dobře pojil s jeho zesilovači a nástroji. Music Man Bongo má zcela unikátní tón a jeho signovaná šestistrunka zní a hraje jako nic jiného. Basové zkreslení vyžaduje silnější strukturu gainu, aby bylo možné reprodukovat obrovský rozsah frekvencí,“ přiblížil evoluci overdrivu jeden z designerů Ashdownu.

„Ten pedál naprosto miluju,“ říká Myung o svém signovaném drivu. „Používal jsem ho ve spojení s DAW a myslím, že se dobře uplatní i při živém vystoupení. Vždycky je dobré mít takovou možnost. Drive 1 je skvělý v harmonickém zkreslení, zatímco Drive 2 nabízí perfektní vyladění basů, které dokáže zvýraznit, aniž by samy o sobě překážely ve zvukovém spektru.“

John Myung Double Drive od Ashdown Engineering by měl být dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 300 liber (ekvivalent cca 355 eur). Součástí balení je také dvojice kvalitních dvoumetrových nástrojových kabelů, jeden kabel XLR–XLR a devítivoltový zdroj.

Tagy Ashdown Ashdown John Myung Double Drive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY