Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

ANKH: hi-hat činely z produkce Sabianu a A&F Drum

Společnost Sabian a firma A&F Drum Co. spojily své síly a výsledkem je zbrusu nová edice činelů s označením ANKH. Prvními zástupci této série jsou mosazné hi-haty o průměrech 14 a 16 palců doplněné bronzovým modelem ANKH 16" Bronze a podle oficiálních informací se jedná o absolutní premiéru, kdy na vývoji činelů spolupracoval tradiční výrobce s butikovou značkou věnující se téměř výhradně malosériové produkci bubnů.

Mosaznou kolekci tvoří samostatně prodejné hi-hat činely ve váhových kategoriích Thin 14"/16" a Medium 14"/16", které jsou samozřejmě kompatibilní, takže případný zájemce může jednotlivé modely volně kombinovat. Šestnáctipalcová hi-hat z bronzové slitiny B20 bude nabízena pouze v páru.

U zrodu nové série stál hlavní vývojář a produktový specialista Mark Love ze Sabianu a Ramy Antoun, zakladatel butikové značky A&F Drum Co. sídlící v texaském Austinu. Obě činelové řady jsou samozřejmě vyrobeny ze špičkových materiálů, disponují nezvykle masivními centrálními zvony, výrazným tepáním a řemeslná stránka věci je plně pod patronací zkušených pracovníků z kanadské továrny Sabianu.

Novinky by sice neměly být zařazeny do speciální či limitované edice, nicméně dílny Sabianu by měla každý měsíc opustit série čítající pouhých 75 párů, což je vzhledem k tomu, že za stejné období společnost údajně celosvětově prodá okolo 10 000 kusů hi-hat typu HH, poměrně mizivé číslo.

Ceny mosazných a bronzových verzí hi-hat z kolekce ANKH by se na americkém trhu měly pohybovat v následujících relacích: 14” Brass Thin Single Hat / 14” Brass Med Single Hat – shodně cca 300 dolarů, 16” Brass Thin Single Hat / 16” Brass Med Single Hat – shodně cca 350 dolarů, pár 16” Bronze – cca 700 dolarů.

Tagy ANHK činely Sabian a A&F Drum

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY