Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 24.12.2022 - 08:00

Andy Timmons a jeho pedalboard (2022)

Kompletní pódiový gear kytaristy Andyho Timmonse vám Frontman představil naposled před více než šesti lety a od té doby došlo především v efektovém řetězci tohoto špičkového muzikanta k řadě změn. Osazení svého současného (2022) pedalboardu Timmons prezentuje na videu ze seriálu What's On Your Pedalboard?, nahraném americkou společností Sweetwater v jejím Sound HQ studiu.

Základem Timmonsova boardu je kontroler GigRig G3 s 12 programovatelnými smyčkami, využívaný také pro přepínání kanálů v kombech Mesa Boogie Lone Star. Součástí efektového řetězce jsou volume a expression pedály, ladička, drive Ibanez Tube Screamer TS Mini, GNI Octa Fuzz, chorus Spiral Array od Black Country Customs, stereo reverb Hydra a duální echo Halo z produkce Keeley Electronics, signovaný drive JHS AT+, modifikovaný Boss Blues Driver BD-2, Compressor Limiter Carl Martin, RC booster a BB preamp od Xotic Effects, vibrato JAM Retrovibe a Electro Harmonix Micro Pog. Napájení většinou obstarává distributor Voodoo Lab Pedal Power 4x4 doplněný i jinými zdroji.

Tagy Andy Timmons

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY