Přejít k hlavnímu obsahu
Andrése Godoye
Andrése Godoye
Vít Vojík -

Naberte motivaci na koncertě jednorukého kytaristy Andrése Godoye

Světová rarita, kytarista Andrés Godoy hrající pouze jednou rukou, zavítá v rámci festivalu Kytara napříč žánry již 5. listopadu do Paláce Akropolis.

Tento chilský muzikant propadl hudbě již v dětství. Od deseti let hrál na kytaru, jeho hudební dráhu ale málem zastavila nehoda, při které přišel o pravou ruku. Pro většinu z nás by to asi znamenalo konec, Andrés se svého nástroje nevzdal a díky své vytrvalosti přišel na techniku zvanou „Tatap“ obsahující hraní po celém hmatníku, basové linky, melodie, perkuse nebo slidy.

Skladby Andrése Godoye zahrnují nejrůznější vlivy z celého světa a obsahují v sobě prvky jihoamerické hudby, progresivního rocku, fusion, jazzu nebo blues. V některých skladbách se doprovází také zpěvem. Koncert, který začíná v 19:30, zahájí taktéž handicapovaní studenti pražské Konzervatoře Jana Deyla v doprovodu kytaristy Stanislava Barka, který je organizátorem celého festivalu Kytara napříč žánry.


Držitelé ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma, ostatní si mohou vstupenku předobjednat na webu festivalu, nebo pořídit přímo na místě.

Tagy Kytara napříč žánry Andrés Godoy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Na Frontman píšu osmým rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY