Přejít k hlavnímu obsahu
Andrése Godoye
Andrése Godoye
Vít Vojík - Út, 30.10.2018 - 00:01

Naberte motivaci na koncertě jednorukého kytaristy Andrése Godoye

Světová rarita, kytarista Andrés Godoy hrající pouze jednou rukou, zavítá v rámci festivalu Kytara napříč žánry již 5. listopadu do Paláce Akropolis.

Tento chilský muzikant propadl hudbě již v dětství. Od deseti let hrál na kytaru, jeho hudební dráhu ale málem zastavila nehoda, při které přišel o pravou ruku. Pro většinu z nás by to asi znamenalo konec, Andrés se svého nástroje nevzdal a díky své vytrvalosti přišel na techniku zvanou „Tatap“ obsahující hraní po celém hmatníku, basové linky, melodie, perkuse nebo slidy.

Skladby Andrése Godoye zahrnují nejrůznější vlivy z celého světa a obsahují v sobě prvky jihoamerické hudby, progresivního rocku, fusion, jazzu nebo blues. V některých skladbách se doprovází také zpěvem. Koncert, který začíná v 19:30, zahájí taktéž handicapovaní studenti pražské Konzervatoře Jana Deyla v doprovodu kytaristy Stanislava Barka, který je organizátorem celého festivalu Kytara napříč žánry.


Držitelé ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma, ostatní si mohou vstupenku předobjednat na webu festivalu, nebo pořídit přímo na místě.

Tagy Kytara napříč žánry Andrés Godoy
Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Na Frontman píšu sedmým rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY