Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 01.07.2020 - 00:01

Analogový synth Moog Subsequent 25

Značka Moog Music je legendou mezi výrobci analogových syntezátorů a její produkty patří díky svému hřejivému a muzikálnímu zvuku v této nástrojové kategorii k nejvyhledávanějším. Zatím poslední novinku z dílen tradičního výrobce, sídlícího v Severní Karolíně, představuje monofonní syntezátor Subsequent 25, jenž podobně jako předchozí model Sub 37 s enginem Sub Phatty nabízí také duální parafonický režim (Duo Mode) využívající dvojici nezávislých oscilátorů.

Do šasi s masivními dřevěnými bočnicemi je vsazena klaviatura disponující 25 polovyváženými dynamicky citlivými klávesami doplněnými kolečky pitchbend a modulation. Srdcem systému je trojice oscilátorů využitelných v Unisono nebo zmíněném parafonickém modu (Osc1+Osc2), čímž se otevírají pomyslné dveře k hraní partů s dvojicí různých not současně.

Společně s mixerem, noise generatorem, modulací, filtracemi nebo duální DAHDSR envelope jednotkou je zde integrován i obvod Multidrive kombinující OTA distortion a FET drive, takže s použitím mixeru, žebříkového filtru a zmíněného okruhu lze vytvářet širokou paletu barev a zvuků. Subsequent 25 navíc disponuje úložištěm rozděleným do 4 bank obsahujících celkem 16 továrních presetů, které je možno nahradit vlastními předvolbami.

Na levém boku jsou kromě zásuvky a síťového spínače umístěny DIN konemtory MIDI In/Out, audio výstup a vstup pro externí nástroje, port USB a čtveřice jackových CV zdířek Pitch, Volume, Filter a Gate. Sluchátkový výstup s dostatečně dimenzovaným zesilovačem a přiřazeným potencimetrem hlasitosti má své místo na hlavním panelu.

Kompaktní analogový syntezátor Moog Subsequent 25 o rozměrech 514 x 375 x 170 mm a hmotnosti 7.5 kg je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo hranice 25600 Kč a registrovaný uživatel může využívat také firemní editační software pro automatizaci parametrů, integraci DAW aplikací, plug-inů apod.

Tagy Moog Moog Subsequent 25
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY