Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 21.07.2019 - 00:01

Analogový delay MXR Carbon Copy Mini

V segmentu analogových pedálových delayů se model Carbon Copy, který firma MXR uvedla poprvé na trh v roce 2008, stal v podstatě průmyslovým standardem a oblíbený efekt s hřejivým muzikálním projevem se dočkal několika verzí včetně výroční řady 10th Anniversary nebo speciálu z designové kolekce ILoveDust. Nyní MXR rozšiřuje nabídku této edice o kompaktní variantu nesoucí označení Carbon Copy Mini M299.

Šasi stříkané metalizovaným lakem v typicky zeleném odstínu je osazeno potenciometry ovládajícími parametry Mix – poměr mezi čistým a efektovaným signálem (min: 100 % dry, max: 50 % wet / 50 % dry), Regen – počet opakovaných frází a Delay – časová prodleva s délkou v rozmezí 20 až 600 ms.

Podobně jako u originálu je zde také tlačítko Mod aktivující modulační okruh, k němuž jsou přiřazeny dva trimry umístěné uvnitř krabičky. Malé potenciometry Width a Speed umožňují nastavit šířku a rychlost (0.2 Hz až 2.2 Hz) vlny, o aktivaci modulační jednotky informuje oranžová LED dioda.

Na pravém boku najdeme posuvný přepínač Bright doplněný modrou diodou, který rozjasňuje projekci tónu a přináší detailnější zvukové podání známé ze stejnojmenné verze tohoto delaye. Nášlapný footswitch je zapojen v režimu true hardwire bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak neovlivňuje charakter průchozího signálu.

Delay je vzhledem k minimálním rozměrům napájen výhradně 9V DC adapterem a jeho proudový odběr se pohybuje okolo 26 mA. MXR Carbon Copy Mini nezabere mnoho místa v pedalboardu a poskytuje stejně hřejivý témbr s příjemnými výškami jako jeho předchůdci. Novinka by se měla v evropské distribuci objevit na přelomu června a července za cenu cca 170 eur.

Tagy MXR MXR Carbon Copy Mini

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY