Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 03.06.2018 - 00:01

Akustický Cort L200ATV

Do série akustických kytar Cort Luce, sdružující nástroje s kompaktnějšími korpusy a vintage designem kombinovaným s moderními prvky, přibyl nový model s označením L200ATV (Aged To Vintage). Orientuje se především na hráče využívající prstovou techniku pravé ruky, čemuž je podřízen zvuk, rozměry hmatníku i rozteče strun.

Tělo ve stylu Orchestra, inspirované nástroji z dvacátých let minulého století, má horní ozvučnici z masivního smrku Sitka, ošetřeného technologií ATV, která dodává dřevu vlastnosti desítek let starého a vyzrálého materiálu a rezonanci pozitivně ovlivňuje také ručně vyřezávané X-žebrování.

Luby a zadní deska jsou vyrobeny z laminovaného jihoamerického dřeva Pau Ferro, vyznačující se vysokou mechanickou odolností a masivními středy s příjemnými výškami, podobně jako např. indický palisandr. Mahagonový krk nese ebenový hmatník s 20 pražci a ořech z pravé kosti o šířce 45 mm.

Struny ukotvené v kolíčcích ebenové základny kobylky míří přes kompenzované sedlo do celokovových ladicích strojků Grover Vintage s otevřenými mechanikami a převodem 18:1. Hrany těla jsou lemovány bílou linkou a rozeta je zdobena formou intarzie v odstínu slonové kosti.

Cort L200 ATV je z továrny nastaven na struny D'Addario EXP 16 a bude dostupný v transparentním přírodním polomatném laku Semi Gloss. Pokud se poohlížíte po kvalitní akustice s příznivým poměrem cena / výkon, vyhovují vám širší hmatníky a jste vyznavači fingerpickingu, tak novinku určitě zařaďte mezi kandidáty k případnému vyzkoušení. Cena modelu se má na evropském trhu pohybovat okolo 480 eur.

Tagy Cort Cort L200ATV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY