Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustické kombo Acus One Forstrings 5T Wood

Italská společnost Acus, jeden z předních inovátorů v oblasti ozvučovacích systémů pro akustické nástroje, posílila svou nabídku o 50-ti wattové dvoukanálové kombo Acus One Forstrings 5T Wood, které je schopno ozvučit dvě akustické kytary nebo kytaru a zpěv. Kabinet modelu Wood je vyroben z kvalitní překližky a na rozdíl od klasické verze 5T má přírodní povrchovou úpravu v transparentním laku.

Přední strana šasi je osazena 40-ti wattovým středobasovým reproduktorem o průměru 5 palců, 10-ti wattovým tweeterem a bassreflexem pro lepší odezvu spodních pásem. Měniče jsou chráněny kovovou mřížkou s vertikálním prolisem. Tranzistorový, dvoupásmový koncový zesilovač je doplněn crossoverem a frekvenční rozsah komba se pohybuje v rozmezí 50 Hz až 20 kHz.

Horní panel s ovládacími prvky je zapuštěn pod úroveň hran boxu, takže je chráněn před poškozením. První kanál určený pouze pro kytaru disponuje potenciometry Gain/Volume, třípásmovými korekcemi a knoflíkem reverbu. Druhý kanál s identickým ovládáním je kromě jackového nástrojové vstupu osazen také nízko impedančním XLR konektorem pro připojení zpěvového mikrofonu. Obě větve mají společnou koncovou hlasitost Master.

K přímému nahrávání nebo zapojení signálu do mixážního pultu slouží XLR zdířka Direct Out a v případě propojení s externím zdrojem zvuku (MP3, aut. bubeník, sekvencer atd.) je zde také minijackový vstup Aux In s vlastní hlasitostí. Zadní strana aparátu je vyhrazena pro přepínač On/Off, síťový konektor, switch odpojující zem a masivní chladič koncového stupně.

Pokud sháníte kompaktní a pohodlně přenosné kombo pro akustiku a zpěv, tak by vám model Acus One Forstrings 5T Wood s rozměry 315x255x270mm a hmotností pouhých 7 kg mohl vyhovovat. Novinka je v současné době dostupná už i na českém trhu a to za cenu necelých 13 000 Kč. Za poměrně příjemnou částku tak dostanete ve své třídě nadstandardně zpracovaný a věrně znějící aparát s pevným a brilantním soundem.

Tagy Acus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY