Přejít k hlavnímu obsahu
Flea, foto: Fender
Flea, foto: Fender
Leon - Út, 04.09.2018 - 00:01

Aktivní Fender Flea Jazz Bass

Po vintage verzi Jazz Bassu s relic úpravou Road Worn přichází Fender s dalším speciálním modelem postaveným pro Fleu, basistu funkových věrozvěstů Red Hot Chili Peppers. Oproti předchozí signatuře vyznává nový Fender Flea Jazz Bass Active mnohem modernější filozofii, čemuž odpovídá jak design čtyřstrunného nástroje, tak i aktivní elektronika od renomovaného výrobce Aguilar.

Jazz Bass, jehož výrobu si vzal na starost zkušený kytarář firemního Custom Shopu a Fleův fanda Jason Smith, disponuje lehce zmenšeným olšovým korpusem s upravenými liniemi a ergonomickým spojem javorového krku s C-profilem, připevněným k tělu pomocí pětice vrutů (podobně jako u baskytar Music Man) podložených kovovou destičkou.

Javorový hmatník s proměnlivým radiusem 12 - 16 palců nese 22 pražců medium jumbo, kostěný ořech má šířku 41 mm, šroub výztuhy nastavující průhyb krku je zasazen do jeho patky a menzura činí standardních 34 palců. Hardware sestává z kobylky Fender HiMass, odlehčených firemních strojků s otevřenými mechanikami a přítlačného kolečka strun D a G.

Přenos zvuku obstarává kobylkový humbucker Fender Custom se silným výstupem, doplněný aktivní elektronikou OBP-1 z produkce newyorského Aguilaru s ovladačem hlasitosti a dvoupásmovými korekcemi. Předzesilovač je pro dosažení maximální projekce a dynamické odezvy tónu napájen dvojicí 9V baterií.

Aktivní Fender Flea Jazz Bass v barvách Satin Shell Pink nebo Satin Inca Silver (stejným odstínem jsou opatřeny i hlavice) krytých polyuretanovým lakem, se už začíná objevovat v českých obchodech a to s cenovku okolo 48 tisíc korun včetně luxusního pevného pouzdra G&G.

Tagy Fender Jazz Bass Flea Fender Flea Jazz Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY