Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 31.12.2015 - 00:01

Aktivní box HH Tensor TRE-112A

Dlouholetý britský výrobce audiotechniky, firma HH Electronics, přichází na trh s dalším modelem aktivních kabinetů řady Tensor, kterým je dvoupásmová dvanáctipalcová verze HH TRE-112A vybavená dvojicí samostatných zesilovačů o celkovém výkonu 550 Wattů. Skelet boxu s trapezoidní základnou je vyroben z lehkého a mechanicky velmi odolného polymeru a systém lze použít ve vertikální nebo horizontální poloze včetně možnosti usazení na stojan.

Středobasový reproduktor HH HC-446G o průměru 12 palců s kevlarovou membránou a 61 mm cívkou je ozvučen pulsním koncovým stupněm (Class D) se spínanými tranzistory, minimálním úbytkem napětí a výkonem 500 W a jednopalcový výškový driver HH GS-528B (kmitací cívka 44 mm) je zapojen k 50-ti wattovému zesilovači Class A/B. Frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 55 Hz až 20 kHz, citlivost činí 98 dB a max. SPL 123 dB.

Na zadním panelu nalezneme kromě síťového konektoru, spínače On/Off a přepínače napětí také potenciometr celkové hlasitosti, tlačítko funkce Preshape, klipovou, aktivační a ochrannou diodu, duální (XLR/TRS) vstup a XLR výstup. Jednoduše řešené ovládání koresponduje s filozofií výrobce, jenž klade důraz především na bezchybnou reprodukci signálu a detailnější nastavení korekcí a dalších parametrů nechává na mixážním pultu.

Série aktivních boxů HH Electronics Tensor se řadí mezi jedny z nejkompaktnějších systémů své třídy a nejinak je tomu i v případě varianty HH TRE-112A, která při rozměrech 605 x 420 x 320mm váží pouhých 18 kg. Kabinet je v současné době dostupný i v Česku a to za cenu pohybující se pod hranicí 10 500 Kč.

Tagy HH Electronics
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY