Přejít k hlavnímu obsahu
Obal na paličky od firmy Mono
Obal na paličky od firmy Mono
Stanley -

5 tipů, jak udělat radost bubeníkovi

Máte doma bubeníka, kterého jste svými dárky dostatečně neuspokojili? Novou bicí soupravu na lednové slevy asi neplánujete. Méně vhodné jsou taky paličky, blány nebo šlapky, což si každý rád pořizuje sám. Zkuste ale jeden z našich pěti tipů.

1. Pouzdro na paličky

Nosit paličky zaražené v zadní kapse džín či efektně zastrčené za pásek si může dovolit amatér, který si vystačí s jedním párem paliček na měsíc. Zkušený bubeník si raději vezme na koncert párů hned několik, k tomu ještě třeba nějaké ty špejle, metličky, filcové paličky a hle... jak se najednou hodí pořádné pouzdro. Vše je pěkně po ruce a navíc v bezpečí. Základní typy seženete od 150 korun a pokud si připlatíte, máte na pouzdru o nějakou tu kapsu, kupříkladu na ladící kličku, metronom, nebo na svačinu navíc. Riziku narozdíl od hard case obalů je tady minimální.

2. Bubenický ručník

Všimli jste si někdy, že kupříkladu tenisté, hokejisté, ale i mnozí další sportovci nikdy na kolbištích nepoužívají pestrobarevné ručníky, jaké známe z našich koupelen, ale vždy ručníky s logem svého týmu nebo ještě častěji s logem sponzora či výrobce sportovního náčiní? Nejinak na tom může být i bubeník. S květovaným ručníkem na pódiu asi příliš profesionálně působit nebude. Utře-li si však své zpocené čelo do ručníku s logem Zildjian, Meinl, Sonor, Pearl nebo Paiste, je to hned jiná. Cenově se vejdete pod pětistovku. Jediné, co si musíte ohlídat: abyste nevybrali značku, ke které má váš bubeník averzi.

S ručníkem se dá i různě improvizovat...

3. Tréninkový pad

Pokud bydlíte v panelákovém bytě a váš bubeník si domů tahá alespoň virbl, aby mohl trénovat ve dne v noci, je to zkouška nervů vašich i sousedů. Co popřemýšlet o tréninkovém padu? Nabídka je v tomto ohledu více než bohatá a ty nejlevnější se dají pořídit již okolo tří set korun. Existují dokonce i cvičné pady pro nohy, nebo dokonce celé cvičné soupravy s "hluchými" pady. Ceny se v těchto případech pohybují od dvou do pěti tisíc korun. A pokud nemáte v bytě zrovna místa nazbyt, existují i docela malé cvičné pady, které se dají připevnit na nohu a nebo speciální plastelína, která se prostě plácne na stůl, či jinou rovnou podložku a ihned máte k dispozici tréninkovou plochu s relativně přesným napodobením odskoku napnuté blány. Velkou výhodou je pak velice snadná přenositelnost této hmoty v malém plastovém kelímku. Pro náročnější bubeníky je k dispozici i elektronický tréninkový pad s integrovaným metronomem, měřičem rychlosti úderů a podobnými vychytávkami. Ze je pak cena v průměru od tisícovky výš.

4. Koberec pod bicí

Ač se to nezdá, koberec pod bicí je věc nejen ryze praktická, ale i potřebná. Když si dáte s výběrem záležet, může být i zajímavou dekorací ve zkušebně či jiném prostoru, kde bubeník cvičí, nehledě o případném profesionálním působení na podiu. Samozřejmě zde nemám na mysli ledasjaký běhoun z nejmenovaných obchodů s nábytkem, ale koberec, který je k tomuto účelu přímo vyroben, měl by být zárukou větší odolnosti a je obvykle vyráběn v designech, které potěší oko nejednoho bubeníka. Cena takového koberce se pohybuje cca od patnácti stovek do cca pěti tisíc. Navíc je zde možnost řady doplňků, jakými jsou např. obal na přepravu koberce či značky, které se snadno pomocí suchého zipu připevní na koberec a usnadní tak rozmístit soupravu a hardware pokaždé na stejné místo.

5. Izolační sluchátka

Že sluch máme všichni jen jeden a jeho poškození je nevratné nás učili již na základní škole. Nicméně někteří muzikanti se chovají, jako by jim to nikdo nikdy neřekl. Máte-li tedy povědomí, že právě ten váš bubeník do toho mlátí hlava nehlava, případně má spoluhráče, kteří to rádi volume doprava, neváhejte a nadělte mu slušivá izolační sluchátka. Máte dokonce na vybranou, zda zvolíte skutečná sluchátka – tedy ta, která kromě izolace okolního hluku dokáží sloužit i jako odposlechová či poslechová, nebo zvolíte variantu hluchátka, jejichž cílem je pouze tlumit hluk. V prvním případě si připravte od tisíce korun výš, v případě druhém od tisíce korun níž.

Bubenická sluchátka Jednoduchý tréninkový pad Kobereček v praxi Luxusní pouzdro na paličky Ručník Meinl Tréninková bicí souprava I Carmine Appice v něčem nosí paličky jason Bittner a jeho ručník Bubenická sluchátka
Tagy bicí

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY