Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

4 virální videa ke Collinsovu hitu In The Air Tonight

Osmdesátkový megahit In The Air Tonight z debutového sólového alba Face Value (1981) britského bubeníka a zpěváka Phila Collinse se po letech opět vrátil do hudebních žebříčků. Reinkarnaci a novému nárůstu prodejů singlu napomohlo mimo jiné i video populárních náctiletých youtuberů Tima a Freda Williamsových, kteří na portál postnuli záznam, přibližující jejich nadšené reakce při prvním poslechu této téměř čtyři dekády staré skladby, bodující skvělým, zpočátku „vzdušně“ pojatým aranžmá s následným explozivním brejkem, jenž odstartuje dynamičtější část songu.

Druhým faktem, který In The Air Tonight znovu dostal do širšího podvědomí posluchačů, je kauza neoprávněného využití songu při prezidentské kampani Donalda Trumpa, což nakonec vyústilo v oficiální stížnost Collinsových právních zástupců. Skladba si kromě mnoha cover verzí našla ve formě podkresu cestu také do virálních videí, o čemž se můžete přesvědčit na čtyřech přiložených ukázkách. Pátý záznam dokumentuje reakce Tima a Freda Williamsových a poslední video přináší živé podání In the Air Tonight z Collinsovy koncertní šňůry Finally...The First Farewell Tour (2004).

Tagy Phil Collins

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY