Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 31.07.2015 - 00:01

Yamaha SLG200: akustika trochu jinak

Společnost Yamaha zařadila do svého nabídkového katalogu nový model "tiché" kytary bez ozvučnice s označením Yamaha SLG200 Silent Guitar. Nástroj je kromě piezo snímače vybaven také speciálním snímačem s předzesilovačem STR (Studio Response Technology) simulujícím studiový zvuk akustické kytary s klasickým korpusem snímané mikrofonem.

Základnu kytary tvoří mahagonový krk s prodlouženým blokem, na který jsou nasazeny luby tvořené vrstvami ohýbaného javoru a palisandru. Pro bezproblémové přenášení lze horní lub jednoduše sundat a společně s druhou částí nástroje jej uložit do malého polstrovaného pouzdra.

Elektronika je uložena v centrálním bloku - na horní hraně se nachází veškeré ovládací prvky i slot pro 2 tužkové AA baterie, které napájejí SRT preamp, chromatickou ladičku a aktivní obvod skládající se z dvoupásmových korekcí, hlasitosti a tří efektů (room, hall a chorus) ve studiové kvalitě.

Kromě nástrojového výstupu určeného pro zesilovač, mixpult nebo PA je Yamaha osazena i Aux vstupem se samostatnou hlasitostí a sluchátkovým výstupem, takže můžete v klidu cvičit např. s připojeným aut. bubeníkem nebo si zkoušet figury do předem nahraného partu. Signál z piezo snímače pod kobylkou je možné díky potenciometru Blend plynule míchat s emulací SRT a rychle si vytvořit vámi požadovaný mix obou zvuků.

Pro mnoho kytaristů může být Yamaha SLG200 velmi praktickým pomocníkem nejen při cvičení nebo nahrávání, ale také při živé produkci, kde ocení variabilitu elektroniky s efektovou jednotkou, minimální náchylnost ke zpětné vazbě a v neposlední řadě i perfektní mobilitu.

Výrobce bude dodávat verzi pro použití s ocelovými strunami (SLG200S) i nylonovou variantu SLG200N a to ve třech barevných provedeních. Cena pro americký trh by se měla pohybovat okolo 1 000 dolarů. Do evropských obchodů novinky dorazí v průběhu prázdnin.

Tagy Yamaha
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY