Přejít k hlavnímu obsahu
Zvukař a producent Ondřej Ježek je teď spojený už nejen se studiovými nahrávkami Zrní, ale i jejich klipem Mí zlatí roboti. | Foto: Jan Fišer
Zvukař a producent Ondřej Ježek je teď spojený už nejen se studiovými nahrávkami Zrní, ale i jejich klipem Mí zlatí roboti. | Foto: Jan Fišer
redakce -

V klipu Zrní skáčou návštěvníci festivalu v Banátu včetně producenta Ondřeje Ježka

Nový klip ke skladbě Mí zlatí roboti na festivalu v rumunském Banátu natočila kapela Zrní. Na jeho vzniku se pod režijním vedením Jakuba Čermáka přišli doslova na skok spontánně podílet účastníci festivalu včetně Ondřeje Ježka, který jejich alba nahrává, produkuje a míchá. Videoklipem k patrně nejrozpustilejší skladbě z aktuálního alba Široko daleko Zrní ohlašuje své podzimní turné, jehož součástí jsou křty desky 26. října v Brně a 1. listopadu v Praze.

Natáčelo se na dvorku domu, kde hudebníci během festivalu bydleli. Zadání bylo jednoduché – získat do klipu co nejvíc skákajících lidí. „Kuba si do dodávky přibalil green screen, který po našem dopoledním koncertě na akustický stage U Medvěda rozbalil o pár metrů dál na dvorku domu, kde jsme byli ubytovaní. A lidi se zastavovali a Kuba natáčel jejich radostný skákání,“ přibližuje tvorbu klipu frontman Zrní Honza Unger.

Celkem se na skok zastavilo 210 festivalových účastníků, mezi nimi i spousta kamarádů a rodinných členů kapely. „Chtěli jsme udělat klip plnej extrahovaný radosti – a kde jinde takovou extrakci provádět než na srdcovym festivalu Banát! Za slabý dvě hodiny jsme odchytili přes 200 lidí a v každym jednom z nich byl k nalezení takovej koncentrát veselí, že ho stačilo jen pumpnout jak ropnou žílu. Osobně mám největší radost z intervence dětí, který do klipu vstoupily samovolně a nakonec se zdaleka největší vážností mu utvořily protipříběh. Jak já mám ty zaklínací písničky od Zrní rád,“ dodává režisér klipu Jakub Čermák.

Kapela Zrní se na albu Široko daleko vrátila ke svým zdravým hudebním kořenům. Výsledkem je album plné radosti ze života, kterou se, podobně jako v klipu Dráha, podařilo přenést do vizuálního provedení písně Mí zlatí roboti. „Bylo to zábavný natáčení, casting, kdy bereme všechny. Na Banát jela i třináctičlenná výprava z naší vesnice včetně souseda Zdeňka, se kterym jsem si o festivale tolikrát povídal přes plot, až se rozhodl, že to chce zažít taky. Všichni v klipu hrajeme,“ uzavírá Unger. Shrnuje tím osobní přístup a zapálení celé kapely, která je také díky tomu vyhlášená svými věrnými fanoušky.

Parta z Lubné, která si komplet taky zahrála v klipu. | Foto: Bára Ungerová

Na podzimní Široko daleko tour čítající sedmnáct koncertů kapela Zrní vyráží už 16. září. Jeho součástí jsou také křty alba 26. října na brněnské Flédě a 1. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

Široko daleko tour

16. 9. Louny – Rozhledna Červenák

29. 9. Písek – Divadlo pod čarou

6. 10. Litomyšl – Kotelna

7. 10. Bratislava – Nová Cvernovka

13. 10. Mladá Boleslav – Pluhárna

21. 10. Klatovy – Kulturní dům

26. 10. Brno – Fléda – Křest desky Široko daleko

27. 10. Rožnov pod Radhoštěm – Vrátnice

28. 10. Ostrava – Dock

1. 11. Praha – LMB – Křest desky Široko daleko

10. 11. Dobříš – Kulturní dům

11. 10. Český Těšín – Jazz klub na Střelnici

24. 11. Třebíč

1. 12. Cheb – Galerie G4

9. 12. Kladno – Black Road Cafe

15. 12. Valašské Meziříčí – M klub

22. 12. Hradec Králové – AC klub

Tagy Zrní Ondřej Ježek Cermaque

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY