Přejít k hlavnímu obsahu
Mezi čerstvé objevy na United Islands patří německý hyperpopař Zouj | Foto: Jamal Cazare
Mezi čerstvé objevy na United Islands patří německý hyperpopař Zouj | Foto: Jamal Cazare
redakce -

United Islands of Europe odhaluje další jména, inspirovat se můžete zdarma

Post-punk, hyperpop, rap, R&B i fúze elektroniky a jazzu, to jsou letošní United Islands of Europe, které do Prahy přivezou nové hudební tváře nejen z tuzemska a od našich sousedů, ale i z východní Evropy a zámoří. Na festivalu, který je pro návštěvníky zdarma, zahrají litevští Akli, rumunská skladatelka A-C Leonte nebo průkopnický německý performer Zouj. Z Irska dorazí úderní Thumper a česko-slovenskou scénu hudebních objevů zastoupí např. 7krát3 live band nebo 52 Hertz Whale. Na pražských ostrovech tak o víkendu 10.–11. června zazní žánrově pestrá nálož neoposlouchaných hudebních tónů.

Speciální edice festivalu United Islands of Europe s názvem Freedom Edition nabídne na celkem sedmi scénách padesátku umělců napříč Evropou i hudebními žánry. Východoevropskou scénu, která je hlavním lákadlem této edice, zastoupí vedle již oznámených Dlina Volny např. rumunská múza A-C Leonte, která pod svými jasnými vokály splétá jazz s elektronikou. Z Litvy pak festival do metropole přiveze mladý post-punkový projekt Akli. Do Prahy dorazí ale i dvě velká jména současné irské hudební scény, která bezpochyby patří mezi headlinery festivalu. Nekompromisní zvuk skupiny Thumper se dvěma bicími soupravami je spolehlivou volbou všech, kteří alespoň trochu přičichli k rocku. A dvojice Tebi Rex představí svěží vítr rapu a R&B, pohybující se mezi alternativním popem i temnějším trapem.

„Dramaturgický koncept Freedom Edition rozhodně nesází na jistotu, je divoký a dynamický a vyhlíží neokoukaná jména a čerstvé objevy. Společně se tak těšíme například na funky hyperpop německého interpreta Zouj,” říká ředitelka festivalu Kamila Buráňová k umělci, který nedávno zveřejnil svůj nový singl One!. Festival nezapomíná ani na naše nejbližší sousedy. Slovenská zpěvačka Timea vytváří se svým osobitým vokálem a hudebním doprovodem metaforu příjemného letního dne a bratislavští 52 Hertz Whale jsou považováni za jednu z nejlepších live kapel na CZ/SK hudební scéně. Do Prahy ze Slovenska přivezou United Islands i intimní, a přesto intenzivní, tvorbu slovenské zpěvačky a skladatelky Niny Kohout, kterou jsme u nás už dříve doporučovali.

Z české scény se mohou návštěvníci pražského festivalu těšit na 7krát3, který v doprovodu živé kapely nabídne ještě živější R&B. Novou experimentální vlnu rapu, která v Česku nabývá na síle, na této hudební akci zastoupí dvojice Laokoon. Sehraní muzikanti skupiny Sépie z hor pak zahrají energický taneční jazz a Yasha, český umělec usazený v Berlíně, představí svou nedávnou indie popovou tvorbu. První představenou třináctku umělců, které festival v červnu přiveze do Prahy, uzavírá ojedinělý a okouzlující hlas české zpěvačky Luciany, který ve spojení se skvělými brněnskými muzikanty vytváří soulový zážitek s jazzovým nádechem.

Program festivalu United Islands of Europe – Freedom Edition se bude odehrávat na Střeleckém ostrově, Janáčkově nábřeží, Vítězné ulici u Café Savoy, Dětském ostrově, u Jazz Docku, v parku Portheimka a Terase OC Nový Smíchov. Vstup na festival je v rámci koncertů i nehudebního programu Ostrovy inspirace pro všechny zdarma.

Více najdete na www.unitedislands.czwww.facebook.com/unitedislandsofprague.

Tagy United Islands Nina Kohout Yasha

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY