Přejít k hlavnímu obsahu
Washburnn WD130 SLTD
Washburnn WD130 SLTD
redakce -

Tři washburny, 3 chuťovky

Jarními novinkami od "washburnů" jsou mj. tři pěkné modely, akustické kytary WD130 SLTD, WMJ11S a elektroakustická baskytara AB5 N. Ať už si zvolíte jakoukoli, nemůžete prohrát.

Elektroakustická baskytara Washburn AV5N má přední desku z výběrového smrku, luby, zadní deska a krk z mahagonu. Palisandrový hmatník nese 22 pražců s menzurou 812 mm, pro přístup k nejvyšším tónům je v těle výřez. Stabilní chromovaná die-cast mechanika. Elektronika: piezzo snímač a Equis Extra Active preamp (Bass, Treble, Volume). Vzhledem ke své konstrukci má tato neobvyklá baskytara specifický unikátní zvuk s rozsáhlými barevnými možnostmi, pro které najde uplatnění v širokém spektru hudebních stylů a žánrů.

Washburn WD130 SLTD je akustická kytara typu dreadnought v provedení Antique Tobacco Sunburst patří k limitované sérii (500 ks), vyrobené ke 130. výročí značky Washburn. K nástroji proto patří i výroční certifikát. Vrchní desku tvoří masivní smrk sitka, zadní desku a luby výběrový palisandr. Mahagonový krk nese palisandrový hmatník s 21 pražci, obdélníkovými inlayemi a výroční signaturou z perleti. Z perleti je i rozeta kolem resonančního otvoru, k němuž přiléhá ornamentem zdobený pickguard. Chromovaná die-cast mechanika.

Washburn WMJ11S je akustická kytara mini jumbo v provedení natural spadá pod základní řadu WMJ11. Ozvučná deska je z masivního kanadského cedru, luby a zadní deska z mahagonu. Mahagonový krk s nastavitelnou výztuhou nese palisandrový hmatník s 20 pražci. Tělo a krk jsou zdobeny světlou lemovkou, kolem ozvučného otvoru je intarzovaná rozeta. Kobylka je z palisandru, nultý a sedlový pražec z kosti (stabilita ladění a sustain). Ladicí mechaniky typu Die-cast jsou chromované. Nadstandardní zvuk za velmi příznivou cenu.

Při té příležitosti se můžeme s Justinem Lavashem, který nedávno vydal novou desku s Načevou, ohlédnout po kytaře Washburn WD260 SWCE...

Washburn WMJ11 Washburn AV5N

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY